PARAZITÉ

27.05.2013 10:21
Je všeobecně známé, že domácí mazlíčci se musí pravidelně odčervovat, ale nikoho nenapadne, že člověk je na tom stejně. Ne vždy je dobré zavírat oči před nepříjemnými informacemi. Ověřila jsem si, že málokdo o této problematice ví, naopak se ji brání. Posbírala jsem na internetu zajímavé informace, a tímto je pomáhám šířit dál.

Proč o parazitech nevíme a jaké jsou nejzávažnější nákazy?

Důležitý článek – obsahuje přehledný seznam častých onemocnění (potíží) v kontextu na konkrétní parazity. Léčba bez vytestování a likvidace těchto parazitů pak může být zcela nebo jen málo efektivní.

V tomto směru nás nikdo nevzdělal. Ani škola, ani rodiče, ani lékaři. Nejvíc v obraze jsou doktoři přírodních věd a veterináři. Pro ně tato skutečnost není překvapením. Lékaři ale často vůbec nedávají do souvislosti ani do očí bijící symptomy.

Už jsem zažila, že na stížnost pacienta, že bezdůvodně hubne a svědí ho konečník, slavný lékař odpověděl: To máte borrelii v žaludku a plísně v tlustém střevě.
Jedna obvodní lékařka mi řekla, že lékaři mají instrukce, aby při banálních onemocněních /bolesti hlavy, břicha, průjmy, zácpy, nechutenství, prudké hubnutí, nevolnost a zvracení/ přednostně zvažovali  parazitární nákazu. V praxi se s tím ale nesetkáte. To nejběžnější z mikrobiologie, co lékaři stále dokola uvádějí jako příčinu potíží, je streptokok, stafylokok, chřipkové viry a ještě tak borrelie. Poslední dobou začala být módní a začala se testovat /konečně/ i chlamydie. U bakterií si tak lékař zdůvodní nasazení antibiotik a je vyřízeno.
       

Také si postěžovala, že za celou její mnohaletou praxi se ještě nesetkala s laboratoří, která by uměla parazity najít, přestože občas vzorky na rozbor posílá a podle symptomů pacientů parazity tuší. Testy se vracejí negativní, což lékaře časem odradí, aby to ještě zkoušel. Našich parazitologických laboratoří je málo. Nejsou tak dobře vybaveny jako pracoviště bakteriologů a virologů, neškolí se tolik  pracovníků pro tato oddělení, protože lékaři o jejich práci jeví menší zájem.

Laboranti proto nemají dostatečnou praxi a někdy jde i  o lidský faktor – pečlivost a rychlost. Vzniká tak začarovaný kruh.

Dalším úskalím jsou samotné testy. Test ELISA, který se nejčastěji používá ke stanovení protilátek, je levný a chybový. Lékaři to vědí. Selhává i u průkazu borrelie.  Kolektiv lékařů, vedený MUDr. Bartoňkem, z pražské kliniky zaměřené na borrelii, přiznává, že je falešně negativní z  50 – 70 %. A na těchto testech závisí zdraví tisíců lidí !!! Všude tam, kde hledáme protilátky, a ne přímo parazita, může dojít k chybě.


Podle MUDr. Miroslava Mikuleckého, CSc. z kliniky infektologie a geografické medicíny  v Bratislavě, organismus nemusí z nějakého důvodu protilátky tvořit – buď má sníženou imunitu, nebo malý počet jedinců nemusí vyvolat imunitní odpověd´. MUDr. Mikulecký je odborníkem na helminty, především na toxocaru. Ptala jsem se ho, co si myslí o spolehlivosti testu Elisa. Vyjádřil pochybnosti, neboť už se stalo, že dvě různé laboratoře dospěly k opačným výsledkům. Ve stolici se vajíčka také nemusí najít, pokud už jsou paraziti rozesetí po těle. Parazit nemusí být momentálně ve střevě. Proto by se správně mělo dělat několik odběrů stolice po delších časových odstupech, a to se v praxi neprovádí. Upustilo se i od análních otisků v případě enterobióz. Dalším průkazem je už jen biopsie, což za živa často nepřichází příliš v úvahu.

První vlaštovka!(2008) Ráda hlásím, že existují i rozumní a nepředpojatí lékaři. Jistý urolog z Mělníka na klientčinu žádost řekl, že paraziti jsou problém, který moderní medicína opomíjí, a beze všeho ji předepsal Cesol.

Proč se nenachází protilátky?

Přemýšlela jsem, proč se nenajdou protilátky proti parazitům ani v případě, že pacient donese lékaři úlovek a fyzický důkaz. Jedno z možných vysvětlení by mohlo být i to, že organismus netvoří, nebo tvoří jen velmi neochotně protilátky proti VROZENÝM infekcím. Je naivní se domnívat, že parazit se neprožere placentou, když je schopen se dostat přes střevní stěnu. Všechno, co má v těle matka, může mít i dítě. Rodinní příslušníci mívají podobné parazitární zatížení. Potom proti těmto prastarým zátěžím tělo nebojuje. Často to mohou být letité spící cysty, které  začnou ožívat až po prvních tabletkách antihelmintik.

Jejich metabolismus je sice snížený, nikoliv však nulový. Toxiny z těchto cyst přispívají chronickým záhadným chorobám. EAV je tak často jediná možnost, jak se dobrat příčiny potíží. Sérologická vyšetření selhávají.
Všimla jsem si ještě jedné věci, totiž že dědění parazité mají náchylnost napadat stejné orgány, takže se vyskytne např. plicní, srdeční, nebo kloubní choroba  po tři čtyři generace v rodě za sebou. Parazit dostane možná ve své genetické výbavě informaci o tom, že v určitém orgánu je vhodné místo k přežití, a tuto informaci předá potomstvu. A protože s parazity po generace nebojujeme, přibývají.

Dále se stále jasněji prokazuje, že parazité roznášejí viry a bakterie po těle. URČITÉ VIRY A BAKTERIE MAJÍ AFINITU K URČITÝM PARAZITŮM. Samička parazita předává svou virovou a bakteriální výbavu larvám a vajíčkům, tak jako lidská matka předá potomkům viry, bakterie a parazity. Pokoušet se proto zbavit se virů a bakterií bez předchozího odčervení je marná práce. A naopak, znova a znova žasnu, že i u velmi starých lidí se dá dosáhnout toho,že jejich orgány, zbavené parazitů, vykazují ideální hodnoty. Možná krátkodobě, ale přece.

Nejzávažnější nákazy Echinococcus a Hymenolepis

můžeme dostat od psů. V ČR je evidováno 2 000 000 psů. Připočtěte ty neevidované. Jsme státem s největším počtem psů na počet obyvatel. V tomto směru trumfneme i Angličany. Přitom jsme národem, který není zvyklý po svých čtyřnohých přátelích uklízet. Rozšlapané a větrem rozvířené psí výkaly pak dýcháme, naše děti si hrají ve znečištěných  pískovištích. Nepořádní Češi jen sklízejí, co zaseli.Podezření na parazity můžete mít  při těchto symptomech 


1. Třasy, tiky, záškuby svalů, vibrace, vnitřní chvění, noční záškuby těla

Srdeční synkopy a arytmie nejsou ničím jiným než záškuby srdečního svalu.

2. Závratě, točení hlavy, zatmění před očima s pocitem na omdlení

Parazita najdeme v těle i tehdy, když se tyto potíže objevují jen zřídka, nebo se objevovaly v minulosti.


3. Deprese, úzkosti, pocity tísně, nevysvětlitelná panika, strach ze smrti, myšlenky na smrt. 

Jedna klientka to popsala slovy: ,, Nic se neděje, všechno je v pořádku, ale já přesto trpím úzkostí a panikařím. Asi budu hysterická.“ Dvacetiletý klient: ,,Nevím, co se to se mnou děje, jestli snad neumírám“.

Další klientka: "Mám perfektní rodinu a všechno je v pohodě, jen já tu pohodu kazím! Neumím si ji užít  a nevím proč! Pořád si dělám starosti, že se stane něco strašného“. To se týká i velmi mladých lidí.


4. Poruchy vidění

Dvojité a rozmazané vidění, zamlžené vidění, jeden z prvních příznaků roztroušené sklerózy. Pocit cizího tělíska v oku. Tečky a šmouhy, které přibývají. Proti bílému pozadí můžete možná vidět okrouhlé pravidelné skvrnky, tmavé se světlým středem, jakoby pospojované řetízkem. To mi popisovalo alespoň šest lidí.

Je známa oční forma larvální toxokarózy, ale v oku najdete  všechno možné. Mohou tu žít larvy všech druhů parazitů, všechny bakterie a viry, které je možno nalézt jinde v těle. Co si máme myslet o pravidelných útvarech, připomínajících žabí vajíčka? Znamená to, že do oka doputují dospělci a kladou tu vajíčka? Očař nic nenajde. Očařce jedné mé klientky jsem poslala článek o larvální toxokaróze od MUDr. Mikuleckého. Řekla, že o tom v životě neslyšela.

Kauzy

 • Asi šedesátileté ženě, která ztrácela zrak, jsem vytestovala v oku Hymenolepis nana, echinoccoccus a toxoplasmózu. Začaly jsme oko čistit našimi dreny, prozatím bez antihelmintik z obavy před rozsevem parazit. nákazy. Po měsíci kapání echinokok zmizel a tasemnička se odstěhovala do mozku. Nicméně paní na kontrole u očaře přečetla  o dva řádky víc, než obvykle, přestože předtím se zrak stále jen horšil. Zeptala se, zda je možné, aby měla v oku parazity. Řekl, že to je možné jen v Africe. Neučili se o toxokaře?
 • Přivedli mi pětiletou holčičku, která začala šilhat, niko neví proč. Narodila se zdravá. V době, kdy mi ji přivedli, ji zrovna dětská lékařka zbavovala nákazy roupy. Děti  se na pískovišti často nakazí i škrkavkami. Děvčátko mělo škrkavku dětskou na okulomotorickém nervu. Babička, která dítě přivedla, nechápala, co jí vysvětluji a dítě jsem už neviděla.
 • Jedné z klientek, co vidí vajíčka ve svém oku, jsem našla 7 druhů parazitů. 17 let se marně snaží přesvědčit lékaře, že  parazity má, aby jí  pomohli. Ona o nich ví. Někdy se jí pod rukou břicho vlní a samovolně pohybuje. Se seznamem parazitů, které jsme našly, šla znovu k lékaři. Nenašel se ani  jediný. Otázka je, zda se hledal.
 • Jiná klientka mi děkovala, že konečně pochopila, co se s ní dělo v dětství: viděla pohybující se útvary ve svém oku a bála se to někomu říci, aby si o ní nemysleli, že je blázen.

  Tato klientka přijela po dlouhé době na kontrolu. V očích jsem jí naměřila svalovce a háďátka. Protože svalovec v očích není tak obvyklý jev, dala jsem jí atlas parazitů a řekla jí, ať si dá na čas a najde toho, který se nejvíc podobá útvarům v jejím oku. Dopředu jsem jí neřekla výsledek měření. Ukázala na svalovce. Při zappingu se již měsíce zklidnění parazité dali do pohybu a ona je znovu uviděla.
 • Mladý klient s náběhem na GLAUKOM. Matka roztroušená skleróza, otec glaukom. Oko: chlamydie, borrelie, herpetické viry, háďátka (běžný nález, nesvědčící o ničem mimořádném). Tak jsem šla na nervus opticus a tady to bylo – ne přímo na oku, ale dál v hlavě: Echinococcus multilocularis, Hymenolepis nana, Eurytrema pancreatica. Zadala jsem pojem Glaukom: nevyšly chlamydie, ani borrelie, ani viry, ani háďátka. Vyšli všichni tito velcí parazité. Kontrola mozek: tytéž zátěže. Echinokok multilocularis vytestován jako vrozený. Proto by mohl být spojovacím článkem mezi chorobami rodičů a syna. Už je mi docela žinantní to opakovat, ale všude tam, kde jde o něco vážného, echinokok nesmí chybět.


5. ARYTMIE, TACHYKARDIE                 
     

synkopa, vynechání  tepu, bušení srdce, vysoký tlak. Škrkavky, háďátka, motolice, tasemničky – v srdci najdete cokoliv.


6.  AUTOIMUNITA.

Paraziti navozují autoimunitní procesy ve tkáni, ve které se vyskytují. U jakéhokoliv autoimunitního onemocnění se teď už přednostně dívám po parazitech. Nikdy nejsem zklamaná. Vedou prvoci.


7.  ASTMA

Larvy při migraci málokdy vynechají plíce. Pokud čtete pozorně, neexistuje parazit, kttraňovat letité ,,neléčitelné“ potíže.
Plíce sice také často čistíme nadvakrát, ale úleva bývá už po prvním kole. Složitá vysvětlenerý by je minul. Plíce jsou vděčným námětem k detoxikaci, protože se daří odsí, která občas čtu, že astma souvisí s karmou, nervy, /nervus vagus/, nebo psychikou, mi dnes připadají legrační. U těžkých astmatiků je standardní zátěží Echinococcus multilocularis – měchožil větvený. Astma ale vyvolává i migrující toxocara, nebo škrkavka. Ani nález motolic v plicích není vyjímečný.

Viděla jsem na internetu  rentgenový snímek plic ukrajinského chlapce, trpícího silným kašlem. Ukrajinští lékaři se netváří, že paraziti neexistují. Běžně s parazity počítají. Na snímku byly vidět bělavé okrouhlé flíčky. Chlapec musel ale před rentgenem vypít kontrastní látku. Bez ní by se cysty neukázaly. Proto naše běžné snímkování nepřináší kýžený výsledek. Lékař snímek vyhodnotil jako nákazu  echinokokem. Cysty odebíral  chirurgicky.  Chlapce uzdravil.

V plicích astmatiků, abych byla přesná, ale také kromě parazitů nacházím vrozené     Mycobacterium tuberculosis, Bordetellu pertussis, Streptococcus pneumonie, Borrelii, chlamydie  a další bakterie a viry. Měchožil větvený je na našem území častější než měchožil zhoubný. Má ještě jeden název – alveokok, který vyjadřuje jeho oblibu napadat plicní sklípky.

8. RAKOVINA

Dá se vyměřit souvislost  mezi parazity a nádorovým onemocněním.

MUDr. H. Clarková i američtí lékaři kladou rovnítko mezi rakovinu a metabolity parazitů. Je to logické – parazit svými toxiny i mechanickým působením natolik poškodí tkáň, že ta se  pak už neubrání onkologickým změnám. Možná změním názor, zatím vidím souvislost jen nepřímou. Snad je možné, že cysty tasemnic, především echinokoka, mohou být omylem považovány za nádor. V ojedinělých případech může echinokok dosáhnout i větších rozměrů. Prof. Volf a prof. Horák z katedry parazitologie Přírodovědné fakulty UK už oficiálně uznávají souvislost motolic a schistosom s rakovinou – přesně to, co už  před deseti lety hlásala Dr. Clarková.

Kolegyně Š. z Písku, i já, vidíme i klientů s onkologickým onemocněním pravidelně bez výjimky motolici Fasciolopsis buskii, kterou dávala do souvislosti s rakovinou MUDr. Clarková. Moje úcta k ní roste.


9.  ŠTÍTNÁ  ŽLÁZA

Pokud sledujeme, kudy se larvy všech parazitů ubírají, je to hrtan a hltan. Snadno se zachytí  na této překážce a už se tam zabydlí. Rozběhne se tu autoimunitní proces. Typické pro roztroušenou sklerózu. Často se tu zachytí cystičky echinokoka, když se ho snažíme vykašlat z plic.


10. KŮŽE – BOULIČKY POD KŮŽÍ

Mohou být způsobeny: háďátky střevními, tasemnicemi velkými i malými, svalovcem  stočeným, měchožilem zhoubným, psí nebo kočičí škrkavkou a roupy. Cysty parazitů  jsou chráněny vícevrstevnými obaly a jsou velmi odolné. Citrónovitá pouzdra svalovců zvápenatí a jsou pak prakticky nezničitelná. Živá larva tu přežije až 30 let. I když se považuje nákaza  svalovcem pomalu za smrtelné onemocnění, někteří autoři se domnívají, že pokud je počet  larev v těle nízký, pacient může být i bezpříznakový. / RNDr. Klimeš/

Bouličky pod kůží i jinde v těle mohou tvořit i  filárie.


11. ATOPICKÝ  EKZÉM

Původce je Giardia lamblia, Ascaria a Strongyloides stercoralis.

Všichni tito parazité  produkují toxické látky, podobné histaminu. Toxiny způsobují svědění a při přemnožení parazitů odcházejí ven kůží. Kůže svědí i při nákaze rodem Hymenolepis.

Klientka s těžkým atopickým ekzémem, 25 let, ekzém od dětství. Vytestovány Giardia intestinalis (VŠUDE !), škrkavka dětská (VŠUDE !), velké množství háďátek, motolice a tasemničky. Po Vermoxu a Zentelu zhoršení. Entizol brát odmítla. Koupila si ale zapper a zapperovala přednostně lamblii k orgánům podle rozpisu, poté škrkavky, poté háďátka. Víc nestihla, nicméně dnes má po dvaceti letech kůži ZCELA čistou..


12. KLOUBY a PÁTEŘ

Jen zopakuji: parazité mohou být v kloubech, ale i kolem nich v kloubních váčcích, ale také i v kostní dřeni a v páteřním kanále. Toxiny parazitů zvyšují revmatoidní faktor. Ten, kdo má souběžně s revmatickou artritidou i potíže psychické -deprese-, ten sleduje ,,přelévání“ problémů z hlavy do kloubů a opačně zhruba ve tří až čtyřtýdenních intervalech. Může to mít souvislost s několikatýdenním parazitárním cyklem. V kloubech mohou být i prvoci. Echinokok je schopen se doslova  prožrat i kostí, mám snímek ruských vědců se stehenní  kostí perforovanou echinokokem. Možná že měchožil ovlivňuje i osteoporózu.

.

13. ÚNAVOVÝ  SYNDROM.

Tady si nedělám ambice, že by parazitární toxin byl jediným spouštěčem tohoto složitého syndromu. Ale parazitární toxin určitě neblahým dílem přispívá k dané diagnóze.
Paraziti vždy početně převažují nad viry a bakteriemi, pokud testuji vše, co  jsem našla v těle, k pojmu ,,únavový syndrom“.


14. MIGRÉNA

Totéž, parazit je jen dalším kamínkem do mozaiky možných příčin.
Migréna se spouští vždy, když se dá larva do pohybu. Tehdy máme také zvýšené bílé krvinky a zvýšenou teplotu. Proto mohu navázat další záhadnou diagnózou:

15. SUBFEBRILIE

Kolísavá nebo stálá zvýšená teplota bez zjevné příčiny. Neúměrné pocení. Tito lidé mají více druhů parazitů, a ve větším množství. Teploty se zvedají vždy, když larvy migrují /MUDr. RNDr. F. Stejskal/. Zátěže  především v srdci, plicích, cévách.


16. NESPAVOST

Pomineme-li sociální a psychické faktory, paraziti přispívají k nočnímu neklidu, protože jsou aktivnější v noci. V případě roupů o jejich podílu na nespavosti nikdo nepochybuje. O parazitech se dále se dočtete, že jsou aktivnější za úplňku, kdy je většina lidí citlivější k vnějším vlivům. Také kolem úplňku býváme nafouklí po jídle více než za novu. Nedivila bych se, kdyby byli v průběhu roku aktivnější na podzim a přispívali k depresím. Filárie jsou aktivnější v noci a tlačí se krevním řečištěm blíž k podkoží proto, že v noci je větší pravděpodobnost, že budou s krví nasáty komárem – jejich mezihostitelem – s noční aktivitou.


17. ALERGIE

Nekonečné rýmy, vodnaté nebo hlenové, mohou být způsobeny neustálým bojem našeho imunitního systému s larvami i dospělci parazitů ve vedlejších nosních i čelních dutinách. Paraziti vyhledávají duté orgány a místa, která nejsou příliš promývána neustálým tokem krve nebo lymfy. V dutinách mají ideální podmínky. Z dutin už je jen skok do oka, slzný kanálek je autostráda.

Nejčastěji tu nacházím drobounká háďátka, ale i larvy škrkavek, měchovců a motolic. Toxin háďátek svědí nejen na kůži, ale i v oku a v nosní sliznici. Vdechování pylových zrn mnoha bylin, které jsou jinak třeba léčivé, vyrušuje parazity z klidu, nutí je se pohybovat, hledat klidnější útočiště, nebo naopak je stimuluje k páření.
Potravinová alergie se  dá vysvětlit ještě snadněji: určitý druh potraviny ,,chutná“ určitým druhům parazitů. Jsem přesvědčena, že jsme takto nenápadně manipulováni k preferování konkrétních potravin, aniž o tom víme. Jednostrannou dietou, dlouhodobým odepřením pochoutek našim podnájemníkům bychom zřejmě dosáhli jejich vyhubení přirozeným, ekologickým způsobem, potíž je však v tom, že  máme každý několik druhů parazitů a nemohli bychom tedy jíst nic. Proto zřejmě zabírá Breussova dieta. Lidé při déletrvajících hladovkách uvádějí pocit projasnění v mozku – kam se už nedostanou parazitární toxiny.


18. SJ“OGRENUV  SYNDROM

Jedná se o vysychání slinných žláz. Syndrom je považován za AUTOIMUNITNÍ onemocnění. Dává se do souvislosti s EBV. Tato teorie se zdála být logická, protože EBV se množí ve slinných žlázách, spouští autoimunitní pochody a je tak častý, že se většinou u těchto lidí najde. Jaké bylo ale mé překvapení, když jsem našla u dvou klientů ve slinných žlázách  pouze háďátka, po EBV ani památky.


19. TINITUS

Když zjišťuji příčinu tinitu nebo nahluchlosti u svých klientů, pracně měřím veškeré zátěže zvlášť na středním i vnitřním uchu a na ušních nervech. Tyto zátěže pak testuji k pojmu ,,tinitus“ a ty, co se opakují na více místech nebo vyjdou k tinitu, považuji za prioritní. S železnou pravidelností  má početní převahu parazitární zátěž nad virovou a bakteriální. Čím vážnější případ, tím vážnější parazit, od motolic přes Hymenolepis k Echinococcus. Mám i klienta, kterému k pojmu ,,tinitus“ z celé sbírky vyšli POUZE parazité, žádný virus a bakterie. Přesto z virů a bakterií je častý Haemophillus /dětské opakované záněty ucha/, virus parotitidy /častý !!!/, Borrelie, Streptococcus pyogenes, Helicobacter, EBV, CMV a další. Z parazitů je nejčastější rod Hymenolepis


20. DYSLEXIE, DYSGRAFIE, HYPERAKTIVITA (viz roupi)


21. PARKINSON, ROZTROUŠENÁ SKLERÓZA

Spojujícím článkem jsou dva parazité – a to Entamoeba histolytica, forma magna,

Echinococcus multilocularis nebo granulosus, pokud oba doputovali až do CNS. Rozlišujícím prvkem je vrozená Treponema pallidum u parkinsonismu a polioviry u roztroušené sklerózy. Obě nemoci, velmi provázané symptomaticky, mají dále společnou borrelii, chlamydie, herpetické viry, gonokoky a časté jsou příušnice. Komplikací může být přemnožené Clostridium tetani v zažívání, včetně jater. Jednotlivci se liší v podružných infekcích, někdy se objeví polioviry i u parkinsona. Nutno začít léčit prvoky, teprve až je amébová infekce pod kontrolou, možno pokračovat antihelmintiky. Typické pro obě nemoci je mimořádné přemnožení i všech dalších typů parazitů ve všech orgánech.

Dr.Clark uvádí , že příčinou parkinsonismu je Nocardia asteroides. Nalezla jsem ji  u TŘECH klientů s touto diagnózou! Jestliže má ale klient kromě toho améby, syfilis, měchožila a obrnu, nevěřím, že Nocardia je jedinou příčinou onemocnění.

Nocardie u čtvrté klientky s touto diagnózou. Také ovšem Treponema pallidum.


22. BECHTĚREV

Vůbec jsem nespojovala toto onemocnění s parazity. Nejprve jsem hledala biosoli, protože jsem předpokládala, že v páteřním kanále najdu zvápenatělé usazeniny. Klientka si stěžuje především na bederní páteř, hrudní páteř ji nebolí vůbec a má menší  obtíže v oblasti krční páteře. Úmyslně jsem testovala páteřní kanál po částech. Biosoli jsem nenašla. V krční páteři jsem našla čtyři druhy hlístů. V hrudní páteři byla pouze toxoplazmóza. Zato v bederní páteři byly oba druhy echinokoka, oba druhy tasemniček, a motolice. Stejné infekce byly nalezeny v močopohlavním traktu, odkud zřejmě cestují paraziti vzhůru. Bylo to pro mne překvapení. Je snad možné, že cysty echinokoka prorostou meziobratlovou ploténkou a doslova ,,sešroubují“ dva obratle k sobě ?

Antihelmintika kombinujeme s našimi preparáty. Od DRENU nemůžeme očekávat, že parazita v orgánu zabije, ale vibrace léku natolik znepříjemní parazitovi pobyt, že ten se hledí vystěhovat. A pokud se stáhne do nižších pater, tam máme možnost ho zlikvidovat chemií.

Samostatná antihelmintika zas vyčistí JEN zažívací soustavu. Spokojíme-li se s prvotními úspěchy, potíže se časem vrací, protože larvy, které jsou momentálně ,,na cestách“ po těle, jednou opět doputují do tenkého střeva, dorostou a začnou se množit. Proto je nutné protiparazitární kůru OPAKOVAT. Lékaři, kteří nemají zkušenosti s parazity, a těch je většina, se domnívají, že stačí snad jen několik tablet, a úzkostlivě šetří s předpisováním léku za 40 Kč. Svému pacientovi pak uleví jen na několik dnů až týdnů a nevyženou mu ani roupy. A naopak, naše preparáty bez antihelmintik tyto nemoci sice jednoznačně zlepšují, ale velmi, velmi pomalu, a léčba má svůj strop.


JAKÉ  LÉKY  JSOU  U  NÁS  K DISPOZICI

Není to žádná sláva. Celé dva. Zrušili i Pyrvinium v sirupové formě. Zabíral sice jen na roupy, ale i to pro mnoho lidí bylo požehnáním, stačilo zaběhnou do lékárny.

Benzomidazolové přípravky fungují jen na oblé červy

VERMOX: na bázi mebendazolu, určen pro léčbu enterobiózy, askariózy, ankylostomózy, trichuriózy, strongyloidózy,larvální toxokarózy, trichinelózy

ZENTEL: na bázi albendazolu, je indikován na široké spektrum parazitů, na ploché červy někdy zabere, jedná-li se o slabou nákazu, při silných nákazách je nespolehlivý. Zentel se lépe vstřebává a má vyšší účinnost, užívá-li se spolu s tučným jídlem.


Dávkování

se liší podle druhu parazita. Především u enterobióz, askarióz, trichurióz  a strongyloidóz je nutno přeléčit za 2–3 týdny.

Také počítejte s tím, že po první dávce antihelmintik a někdy už jen po bylinné protiparazitární kůře se objeví nové druhy parazitů, které Váš terapeut ,,neviděl“ napoprvé. Většinou se jedná o zacystované, hodně staré, nebo dokonce vrozené nákazy, které neochotně pod palbou chemie začnou hledat bezpečnější úkryt a vylezou. Je to další důvod, proč je nutno kůru opakovat, a to často ne jednou.

Třetí důvod – LARVY  NEJSOU  NA  ANTIHELMINTIKA  CITLIVÉ !!!!


Jaké můžete očekávat reakce

Masivní odchod stolice v prvních dnech – odchází mrtvá těla dospělých parazitů. V této době také máte šanci něco objevit.

Plícaři: Kašel, dušnost, bolest na hrudi, teploty se zduřením krčních mandlí, rýmou. Méně často svědivá vyrážka, bolest hlavy. Většina lidí však antihelmintika snáší dobře, silné reakce mají jen lidé s mnohočetnými infekcemi. Překonají-li první nepříjemné dny, nastává značná úleva a někdy se dějí doslova zázraky .


Mým cílem je rozšířit znalosti o této problematice mezi laickou a odbornou veřejnost.


Nepomůže, když jen pár detoxikačních poradců bude vědět, co dělat. Potřebujeme také spolupracovat s lékaři. Lépe vybavit laboratoře. Vyškolit schopné parazitology. Vyvinout šetrné a účinné léky se širším spektrem působení, nebo alespoň znovu zavést ty, které se zrušily. Pro medicínu tento problém prostě neexistuje. Lékaři by měli ztratit ostych z testů  na parazity a předepisování antihelmintik. Kdo z lékařů se chce proslavit jako zázračný, deparazitujte své pacienty a úspěch Vás nemine.

My pacienti můžeme pomoci svým lékařům tak, že v případě podezření na parazity budeme sledovat svou stolici. Zvláště když jsme vážně nemocní, tato nepříjemná procedura se vyplatí. Získáme důkaz, důvěru a pozornost svého lékaře a léčení se pak bude ubírat správným směrem. Vyhneme se nespolehlivým testům.

Existují i bylinné  protiparazitární kůry, jak od našich léčitelů, tak kůra Dr. Huldy Clarkové, která se dá najít na internetu. Sestává z bylin,,za hubičku“: mletý hřebíček, mletý pelyněk a tinktura z oplodí ořešáku černého.

Dále je možno využít přístroje Zapper, který na základě určité předem navolené frekvence elektrickými výboji zabíjí nebo ochromuje parazity. Na netu je celá škála Zapperů od levných po luxusní a drahé. Má smysl pořídit si takový zapper, kde si můžete navolit sami potřebné frekvence. Příkladem je RAVO-ZAPPER, který můžete objednat na dobírku.
Léčba Zapprem

Vytestuje-li poradce správně parazita, použije jeho přesné frekvence a navíc přiloží na konkrétní místo, výsledek je devadesátiprocentní.

Jen u rodu Hymenolepis a Echinococcus je někdy nutné čas ošetřování prodloužit. Na hlísty a většinu bakterií a virů stačí deset minut. Také nedělám přestávky mezi desetiminutovkami, abychom maximálně využili čas, který klienti u mne stráví, pouze měním frekvence. Účinek není menší. Je lépe, když terapeut vyměří přesné zátěže a k nim určí frekvence, ale i pro laika se zapper vyplatí, protože  jsou tu  nastaveny předem dané frekvence: např. na motolice, škrkavky, bolesti zad, bolesti zubů, astma, urologické a gynekologické infekce, streptokoky a stafylokoky, třasy ruky, adenoviry /viry z nachlazení/, borrelii, játra, ledviny, slinivku, herpetické viry, imunitu, apod.

Jsem přesvědčena, že toto je léčba třetího tisíciletí. Časem bude mít Zapper každá rodina a poradci budou vypracovávat svým klientům mikrobiální mapy, podle kterých budou klienti provádět ,,domácí  úkoly.“ Čas od času si přijdou nechat změřit účinnost svých terapií. Každý bude mít své zdraví ve své ruce. Kvůli streptokokům a stafylokokům už si nenecháme vnucovat antibiotika, když pomůžou v několika dnech ekologické elektroterapie. Také se zvýší nárok na kvalitu měřičů, kteří už nevystačí s odpapouškovanými slogany o výhodnosti preparátu od výrobce, ale budou muset něco znát o mikrobiologii. Zappery se zmenší a rozšíří se jejich rejstřík. Budeme si je brát na dovolenou v kabelce.

Zapper je často jediná možnost, jak se zbavit parazita ve ,,vyšších patrech“, kam nezasáhne chemie. Musíme ale znát také omezení:  Zapper zlikviduje pouze  DOSPĚLCE, takže stojíme před stejným problémem jako u chemických léků: zapping je potřeba opakovat na jednoho parazita na několik míst, kde byl nalezen, po dobu nejméně tří týdnů, tak dlouho, jak trvá jeho cyklus. Denně, nebo alespoň ob den. To sice klade velké nároky na čas, ale je to výhra pro lidi, kteří :

a) mají neochotné a nekompetentní lékaře
b) potřebují větší množství léku / diseminovaná hydatidóza/
c) potřebují drastické léky /amebiózy, lambliózy/
d) špatně chodí, nebo jsou upoutáni na lůžko
e) jsou sociálně slabší a dlouhou  léčbu klasickým nebo alternativním postupem si nemohou dovolit, protože i Ravo-Zapper je vyjde nakonec levněji než roční detoxikace,
f) ctí alternativní postupy natolik, že neuvažují o alopatickém léku

autor článku: Ing. H. Bláhová

 

Paraziti 1 – s ing. Hanou Bláhovou

Víte, že za mnohými zdravotními problémy jako alergie, nekonečné rýmy, astma, motolice, deprese, epilepsie, skleróza, artritida a další onemocnění včetně panických strachů či ´zdánlivé´ rakoviny se velmi často skrývají paraziti? Pokud šla dosud problematika zamoření našich organismů všemožnými breberami mimo vás a domnívali jste se, že toto téma se vás netýká, nedejte se mýlit!!!  Informace z této oblasti a tím i správná léčba mohou vám nebo vašim blízkým výrazným způsobem zlepšit zdraví.

Pro obsáhlost tématu rozdělujeme obsah do více článků.

Ing. Bláhová mnoho let pracuje jako detoxikační poradce a specializuje se na nervová onemocnění typu roztroušená skleróza, parkinsonismus, epilepsie, deprese. Při zaměření pozornosti na parazity dospěla k mnoha šokujícím poznatkům, které nejsou běžné populaci známy:

Na parazity jsem přišla tak, že jsem si dělala sáhodlouhé tabulky se všemi možnými viry, bakteriemi, parazity a neživými zátěžemi, které jsem v těchto lidech našla, a snažila se najít společného jmenovatele. Nakonec jsem eliminovala asi šest skupin patogenů, které měli VŠICHNI mí klienti. Postupně jsem je ale redukovala, protože se daly relativně snadno odstranit, ale na zdravotní stav mých klientů to nemělo nijak zásadní vliv/ Neisserie, mycoplazmata, chlamydie/.

Dalším podezřelým byla borrelie, která je většinou lékařů považována za možného hlavního pachatele. Nedávalo mi ale smysl, proč by borrelie, která je tak častá, že ji  má v národě skoro každý,/máme ji často vrozenou/, spouštěla RS nebo depresi jen u někoho, a desítky tisíc lidí byli zdrávi. Nesedělo to ani u virů/podezírá se EBV, CMV/, z podobného důvodu, ale začaly se vynořovat zajímavé souvislosti s parazity a zoonózami.

Hledala jsem takového mikroba nebo parazita, který by nebyl vyloženě exotický, nicméně přesto ještě dosti výlučný a byl společný lidem se stejnou diagnózou. Také by měl být relativně závažnější. A myslím, že jsem ho našla. Ale popořadě.

Při zaměření pozornosti na parazity jsem dospěla k mnoha šokujícím poznatkům, které nejsou běžné populaci známy.

Za prvé: nevěděla jsem, že larvy parazitů cestují po těle a jejich činnost se tak neomezuje jen na střeva, jak jsem si dřív myslela. Také jsem žila v domnění, že žaludeční kyseliny všechno živé, co bychom případně spolkli, zahubí. Není to tak, larvy jsou velmi odolné. Larvy a výjimečně i dospělci mohou putovat po celém těle, i do mozku, což začalo být zajímavé z hlediska mých klientů.

Za druhé: nastudovala jsem si, kteří parazité u nás žijí, jak se chovají, a testovala jsem podrobně širokou škálu všech běžných parazitů ke VŠEM orgánům svých klientů, a nejenom těch nervově nemocných. Užasla jsem, že neexistuje člověk, který by nějakého parazita neměl, včetně mne.

Třetí šok pro mne byl, když jsem opakovaně měřila souvislost parazitární zátěže s AUTOIMUNITOU!  Autoimunitní proces nemusí probíhat na všech tkáních, ale i izolovaně, např. jen v mozku, jen na štítné žláze apod. Naměřila jsem autoimunitu především v  těch tkáních, kde byl přítomen parazit, a tam kde nebyl; autoimunita neprobíhala, přestože ve tkáni ještě zůstávala např. borrelie, CMV, EBV, a další patogeny, o kterých víme, že ji spouštějí.

Zjistila jsem, že AUTOIMUNITA CESTUJE ZA PARAZITEM a jakmile jej z tkáně vypudíme, v tu chvíli se autoimunita ,,vypne“. Předtím jsem se obávala, že tam, kde už je tento proces jednou nastartován, nepůjde tak snadno zastavit.


V praxi se ukazuje, že imunitní systém ,,nadřazuje“ v pořadí důležitosti parazity 

Pokud začneme odstraňovat nejprve je, tělo se mnohem ochotněji vypořádává s virovou a bakteriální zátěží. Obrátíme-li postup, jde to ztuha a trvá to dlouho. Je to dáno i tím, že parazité jsou sami promořeni našimi viry a bakteriemi, a pokud si necháme v těle ,,živý rezervoár“, je detoxikace drobnějších zátěží sisyfovská. Pochopila jsem, že přístroj Salvia vidí ,,skrz“ měkké tkáně parazitů a odečítá i bakterie a viry uvnitř jejich těl, a proto jsem stále u sebe i u klientů měřila některé virové a bakteriální zátěže, přestože jsme je předtím čistili třeba celé měsíce.

Milé překvapení bylo, jak rychle se lidé začali uzdravovat, když jsme začali s odčervovací kůrou, především když jim lékař předepsal antihelmintika. Zlepšovali se skokem, a já byla zvyklá při detoxikaci na velmi pozvolné zlepšování.

Nechci vyvolat dojem, že za všemi nemocemi světa se skrývají pouze parazité, ale mohli by se na některých diagnózách PODÍLET. Proč hledat složitá vysvětlení tam, kde nejsou prověřena jednoduchá. Zapojte zdravý selský rozum a přemýšlejte se mnou :

Popíšu, o jaké parazity jde, a zvýrazním, jaké nemoci se za nimi MOHOU skrývat :


ROUP DĚTSKÝ – ENTEROBIUS VERMIKULARIS  -  NEMATODA- oblí červi

Velikost: 1 cm                                                   
Statistika: Na celém světě je postiženo enterobiózou 400 miliónů lidí.  
Kde se může vyskytovat: kromě střeva v játrech, žlučníku, slinivce, urogenitálním traktu, podkoží, v žilách.

Nakazíme se spolknutím vajíčka s živou larvou, kontaminovanou potravou, nečistýma rukama, nákaza se snadno šíří v dětských kolektivech. Larvy i dospělci snadno pronikají stěnou střeva do břišní dutiny a krevního oběhu. Samička klade vajíčka především v noci, kolem análního otvoru. Snadná autoinfekce. Svědění ruší spánek. HYPERAKTIVNÍ děti. BOLESTI BŘICHA, PRŮJMY.

Co může dále způsobit: opakované  ženské VÝTOKY,  ZÁNĚTY močového měchýře.

Dr. Michal Giboda:,,Roupi mohou způsobit kromě chronických hnisavých výtoků i ženskou neplodnost, ucpou-li vejcovody.“ Existuje jen málo lidí, kteří by neměli roupy vůbec a v pohlavních orgánech  je nacházím často.

HEMOROIDY- pro roupa není problém dostat se do žíly kolem řitního otvoru.

Během protiparazitární kůry mi vyboulila žílu na zápěstí oválná podlouhlá hrudka, cca 1cm dlouhá. Zmizela až po použití vibračního přístroje, nereagovala na masáž. Další den se na jejím místě objevil svědivý načervenalý EKZÉM, velký jak pětikoruna. Proto připisuji: KARPÁLNÍ  TUNEL.
Do žil a tepen se samozřejmě dostanou i jiní parazité, snadné je to například pro drobounká háďátka, běžně tam nacházím larvy motolic, toxocar, tedy můžeme počítat s TROMBÓZAMI, EMBOLIEMI.…

(Mám dva velmi mladé lidi – 20 a 25 let, po prodělané embolii. U tak mladých lidí se nedá snadno předpokládat přítomnost metabolických usazenin v cévách.)

Dále roup často vlézá do žlučovodů a ucpává je. Na ultrazvuku je pak tato zátěž vyhodnocena jako ,,drť“.Větší parazité, např. motolice, mohou ve žlučovodech imitovat žlučové kameny.

KAUZA 1

Dáma středního věku s výraznými křečovými žilami na nohou. Oba rodiče křečové žíly. Po 14 dnech odčervování se žíly dramaticky zlepšily, přestože jsme začaly zažíváním.. Doměřila jsem zvědavě zátěž v žilách: roupi, motolice.

KAUZA 2

Maminka přivedla své dvě hyperaktivní děti, jedenáctiletá holčička s LMD, třináctiletý chlapec dyslektik, dysgrafik, dochází do speciální DYS-poradny. Děti krásné a zvídavé. Oba měli roupy všude, doslova až na mozku. Z dalších parazitů byly četné motolice. Kromě Vermoxu jsme začali zapperovat s přikládáním elektrod na hlavu. Nebyla jiná šance, jak je odtud vypudit. Moc jsem si od toho neslibovala, protože LMD považuji i za částečně vrozenou záležitost. Sama jsem byla překvapená, když se holčička  už po třetí návštěvě změnila z kňourajícího netrpělivého dítka na klidnou mladou dámu, která už vydržela proceduru bez protestů, dokonce se na ni těšila a se zájmem sledovala úbytek parazitů při kontrolách. Zlepšily se známky ve škole a jak maminka doma při  úlohách, tak i paní učitelka si všimly, že se holčička dokáže lépe a déle soustředit při učení. Chlapec začne na Zapper chodit.

KAUZA 3

Kolegyně Š. z Písku našla u své dvouleté hyperaktivní vnučky roupy ,,od mozku až po palec u nohy“, jak se vyjádřila.

Upozornění pro kolegy !!!!!

Již třikrát se mi stalo, že si klienti stěžovali na hemeroidy, nebo na úporné svědění konečníku, ale já v konečníku nic nenašla. Teprve až když jsem hledala v žilách a zadala PLEXUS VENAE RECTALIS, objevili se roupi, a nálezy byly masivní.

Tam, kde byly hemeroidy, byly i křečové žíly na nohách. Roupy jsem pak už snadno dohledala, když jsem zadala žilní pleteně pro dolní končetiny, nebo dokonce přímo pro lýtko.


Laboratoř nenajde ve stolici nic, přestože pacient trpí

Počítačový program umožňuje takovéto detailní pitvání. To by vysvětlovalo, proč laboratoř nenajde ve stolici nic, přestože pacient trpí  nepříjemným svěděním: roupi nemusí být přímo na povrchu sliznice, ale jsou zanořeni do podslizniční vrstvy nebo nacpáni v žilních pleteních kolem análu. Také by to vysvětlovalo obávané REINFEKCE. Zkuste se jen podívat na internet, kolik nešťastníků bojuje s opakovanými infekcemi enterobiózou, jak se stydí jít k lékaři, nebo se ho dokonce bojí.  Vizitka našich obvodních lékařů – je vidět, že k nim mají pacienti opravdu ,,důvěru“.

Tím, že nám ministerstvo ještě zrušilo Pyrvinium, zahnalo plno těchto chudáků do slepé uličky. Možná ale  ani tak nejde o to, že si nedostatečně myjeme ruce po toaletě, a proto se znova nakazíme. Spíše jde o to, že antihelmintika zničí jen to, s čím přijdou do kontaktu  při průchodu střevem. Vermox se do krve nevstřebává vůbec, Zentel, jak mi sdělili odborníci, se do krve vstřebává jen z 5 %. Proto od antihelmintik typu albendazol  a mebendazol očekávejte  P O U Z E  vyčištění střev, žaludku a někdy slinivky. Chemie nezasáhne ani játra!  Při desítkách kontrol zjišťuji, že naopak játra jsou útočištěm těch parazitů, kteří jsou poblíž ve střevě a utečou tam, kde se ,,nestřílí“. Játra pak musíme čistit zvlášť. A teď si představte, že plno roupů zůstane v žilách, kloubech, játrech, pohlavních orgánech a dalších úkrytech, a když se přežene bouře, vydají se opět na svou okružní jízdu. Pokud jsou už v žilách končetin, bez zapperu se prostě neobejdete.

Také chci uklidnit všechny svědomité lékaře, kteří se obávají, že by Zentelem  pacientovi poškodili  játra. Tak se to dnes učí medici ve škole. Za prvé: zbavit se parazitů je taková úleva, že vedlejší účinky Zentelu jsou ve srovnání s předchozími potížemi zanedbatelné. Za druhé: kdykoliv se klientovi podaří  zbavit se parazitů z jakéhokoliv orgánu, tedy i z jater, za použití i chemie těžšího kalibru  /např. Entizol/, játra vykazují  značné  ZLEPŠENÍ !!!  Z toho je vidět, jak naše tělo ,,hodnotí“ parazity a jejich toxiny. Zbavit se jich jakýmkoliv způsobem je plus. Toxiny se časem vyplaví, nebo můžeme použít detoxikační preparáty na odstranění  residuí z léků. Paraziti nás však užírají a zaplavují toxiny neustále.


Setkala jsem se i s názorem, že parazity potřebujeme,

že jsou přirozenou součástí životního prostředí a cvičí náš imunitní systém. Bez nich že lidstvo naopak trpí alergiemi a  dalšími civilizačními chorobami. Např. tuto myšlenku vyslovil Carl Zimmer knize: ,,Vládce parazit“. Tenkohlavci se například uměle ,,vysazují“ do střev pacientů s Crohnovou chorobou.  Imunitní buňky se pak vrhají na nepřítele, místo na vlastní tkáň. Autoimunitní proces je tak zbržděn a pacientům se uleví. Myslím, že bych to spíš vysvětlila kompeticí tenkohlavce s prvoky ve střevní sliznici.

Praxe mi ukazuje opak. Čím nemocnější klient přijde, čím horší má potíže, tím více druhů parazitů v něm nalézám, tím více orgánů má napadených, tím závažnější parazity má. Jak nás paraziti postupně ničí  a snižují naši imunitu, lze  vysledovat  na celých rodinách.

Přijde-li na detoxikaci dvacetiletá dívka, má jen jednoho dva  parazity tu a tam. Její matka má pět šest parazitů ve více orgánech. Babička má parazity všude, mnoho druhů a jsou nastěhovaní ve  vyšších patrech.

autor článku: Ing. H. Bláhová

Paraziti 2 – s ing. Hanou Bláhovou

Odulé břicho nebo hubnutí, plynatost, zácpa, nevolnost až ke zvracení – tyto a další obtíže mohou mít na svědomí škrkavky. KAŽDÝ  PÁTÝ obyvatel planety je postižen askariózou a na tuto infekci zemře několik desítek tisíc lidí ročně. Není to tedy jen nevinná dětská choroba.
A za čím můžeme hledat háďátka a měchovce? – dozvíte se v tomto pokračování článku ing. Bláhové

ŠKRKAVKA DĚTSKÁ  -  ASCARIS  LUMBRICOIDES – NEMATODA-oblí červi a ŠKRKAVKA PRASEČÍ  -  ASCARIS  SUUM- záměna hostitelů možná

Velikost: 10–30 cm, často ale spíš nedorůstají  maximální možné délky, v závislosti na tom, kolik mají místa v orgánu, kde dospívají.

Vajíčko škrkavky nejčastěji polkneme kontaminovanou potravou, nedostatečně tepelně upraveným masem, na pískovišti, v zemědělství, zvláště tam, kde lidé hnojili lidskými výkaly, s neumytou zeleninou. Cysty škrkavek byly nalezeny i na bankovkách, mohou se šířit i větrem, znečištěnýma rukama, vodou, mouchami a  POHLAVNÍM  STYKEM.“ /MUDr. R. Šindelář, katedra epidemiologie FZV UO Hradec Králové/.

Jsem ráda, že jsem konečně narazila v literatuře alespoň na nějakou zmínku o přenosu parazitů pohlavním stykem, protože jsem o této možnosti přesvědčena. Podle statistik KAŽDÝ  PÁTÝ obyvatel planety je postižen askariózou a na tuto infekci zemře několik desítek tisíc lidí ročně. Není to tedy jen nevinná dětská choroba.

Vajíčko projde do žaludku, kde se žaludečními kyselinami rozruší jeho stěna a živá larva se dostane do tenkého střeva. Aktivně se provrtá stěnou střeva a dostane se krevním oběhem nejdříve do jater, pak do srdce, plic, případně do mozku. V plicích provrtává plicní sklípky a dráždí ke kašli. Vykašlaná larva je znovu spolknuta a tentokrát už se usadí v tenkém střevě, dospěje, páří se a klade vajíčka. Proto je lépe sputum nepolykat, ale vyplivovat, abychom nevědomky neudržovali parazita v oběhu. Dospělá samice naklade denně až 200 000 vajíček, ročně je to 50–60 miliónů.

Škrkavky mohou

ucpávat žlučovody, tenké i tlusté střevo, vytvářejí ODULÉ BŘICHO, protože napomáhají zadržování vody ve tkáních. Otoky pasu, končetin, obličeje – především očních víček, se připisují škrkavkám. Je třeba zvážit, zda některý typ OBEZITY, který nereaguje na žádné diety, nemá souvislost s parazity. Mohou způsobit  PRŮJMY, je-li jich relativně málo, ale i ZÁCPY, pokud je jejich množství již tak velké, že střevo ucpou. Není ani neobvyklé střídání průjmů se zácpou – tedy odvozuji, že bychom mohli připsat DRÁŽDIVÝ TRAČNÍK. Dále PLYNATOST. 

Při masivních infekcích mohou, zvláště v noci, ve spánku, škrkavky vylézat přes žaludek hltanem do úst, Eustachovy trubice a dokonce do ucha. Mám dva klienty, kteří začnou bouřlivě říhat jen při slabém stisku žaludku. Mají velké množství škrkavek v žaludku i tenkém střevě, u muže se najdou i háďátka v jícnu, u ženy navíc tasemnice dětská v žaludku a tenkém střevě. Tedy: REFLUX, PÁLENÍ ŽÁHY, ŘÍHÁNÍ. Nevolnost vedoucí až ke ZVRACENÍ - odtud odvozená BULIMIE: dva mladí lidé, muž a žena, oba pravidelně zvrací, aby si ulevili od tlaků v žaludku. Oba mají čtvero druhů parazitů v žaludku: škrkavky, roupy, motolice a měchovce muž, žena tasemnici dětskou místo roupů. Není divu, že se tělo instinktivně brání a snaží se vetřelců zbavit.


V tenkém i tlustém střevě se mohou nacházet až stovky škrkavek, 

které svým objemem nafukují břicho. Byl popsán případ s 5 000 parazity ve střevě. Několik obézních klientů uvádí, že se jim břicho vlní a pohybuje samovolně pod rukou jako při těhotenství.

Škrkavka přijímá potravu ústním otvorem i celým povrchem těla. Obírá nás o živiny. Veterináři znají pojem ,,škrkavkové břicho“ u vyhublých štěňat s nafouklým břichem. Jistě vás také napadnou africké děti kost a kůže, ale s nafouklým bříškem – ano, promořenost obyvatel Afriky škrkavkami je 95 %.

Z faktu, že se dělíme s parazity o živiny, vyplývá i nedostatek minerálních látek, vitamínů, bílkovin. Parazité, kteří sají krev, způsobují ANEMIE /měchovec, tenkohlavec/. Musíme ale počítat  i  s nevysvětlitelným, náhlým HUBNUTÍM. Škrkavku dětskou nacházím i v kloubech a v kloubních váčcích. Způsobuje otoky a záněty, její toxiny zvyšují REVMATOIDNÍ  FAKTOR.
      

Je to i moje osobní zkušenost, během odčervovací kůry mi brali krev a našel se zvýšený počet bílých krvinek – to je v pořádku, tělo se brání, ale také zvýšený revmatoidní faktor, přestože jsem nikde zánět neměla a klouby mne nebolely.
Jedné klientce jsme delší dobu čistily z kloubů borrelie, chlamydie, herpetické viry, toxoplazmu a leptospiru s nepatrnými výsledky, než mne napadlo podívat se na velké parazity. Měla škrkavku v kloubních váčcích a kolena jak konev. Do té doby jsem se domnívala, že se do kloubů ,,nevejdou“. Vejdou, ale spíše, než přímo v kloubu, se usídlí v kloubních váčcích, což jsou duté vazivové čočky kolem kloubů, které brání  tření mezi kloubem a svalem. Kolem každého kloubu je váčků několik. Tam mají paraziti klid. Způsobují otoky kloubů /někdy má tkáň kolem  kloubů zvýšenou teplotu/. A jejich toxiny, které jsou neurotoxické, zase deprese. Tím je vysvětlena záhadná věta z lékařského slovníku, že REVMATICKÁ ARTRITIDA je doprovázena  DEPRESEMI, nikdo neví proč.

Škrkavky tu máme jako model, ale v kloubech a kloubních váčcích se mohou vyskytovat larvy všech běžných parazitů, možná tam i dospívají a kladou vajíčka. Dlouho podezřívám toxiny parazitů i jejich mechanické  působení, že ovlivňují nervový systém, protože parazity i parazit. toxiny vyměřuji k diagnózám typu epilepsie, roztroušená skleróza, Parkinsonova nemoc a deprese. Zajásala jsem, když jsem objevila učebnici pro pediatry od RNDr. Klimeše, který uvádí, že zrovna škrkavkový toxin může způsobit PARÉZY, KŘEČE, EPILEPTICKÉ STAVY a jiné nervové poruchy. Pro škrkavku jsou také typické otoky horních víček. Na tomto symptomu se shodují i jiní autoři. Ale neobviňujme jen škrkavku. Každý parazit produkuje nějaký toxin a jejich kombinací se potíže násobí. Nikdo totiž nemívá parazita jediného.


ŠKRKAVKA  KOČIČÍ  A PSÍ  -  TOXOCARA  CANIS  A CATI – NEMATODA (oblí červi)

Velikost: 8–12 cm, vajíčka 0,5 mm, larvy několik mm.
Kde se může vyskytovat: všude.
Larvy dlouhodobě putují tělem, podobně jako škrkavka dětská. Proto se jí říká larva migrans.

Larvální toxokaróza má oční a útrobní formu. Přítomnost larev v oku vede k poruchám vidění a ke granulomatózním lézím na sítnici.

Tyto léze mohou symptomaticky simulovat retinoblastom. Může dojít k vážnému poškození oka. Slepota způsobená larvální toxokarózou je nicméně vzácná, uvádí se 1 případ ročně.

Závažnost viscerální formy zcela odvisí od počtu spolknutých vajíček. Larva vypouští enzymy, kterými si rozleptává tkáň před sebou a  takto si uvolňuje cestu. Po průchodu larvy dochází k zajizvení tkáně. Migrace larvy je doprovázena zvýšenou TEPLOTOU, zvětšením jater, astmatickým kašlem. ASTMA se týká i larev jiných parazitů, pokud se dostanou do plic.

Larvy toxocary se často dostanou do mozku a byly zprvu mým hlavním kandidátem na příčinu nervových onemocnění. Je to frekventovaná nákaza, plno klientů chová kočky nebo psy, ale dítě se často nakazí na pískovišti, dospělí na zahrádce, vajíčka můžeme polknout s neomytou zeleninou. Trus VŠECH štěňat je v prvních měsících infekční, ale i jejich  moč a sliny. Vajíčka mohou být přilepena na srsti. Postupným odčervováním se promořenost  toxocarou u dospělých psů snižuje. Toxocara projde placentou feny, u koťat se předpokládá přenos sáním mateřského mléka.

Domnívám se, že toxocara projde i lidskou placentou, a nejen ona. Vajíčka venku jsou odolná, v hlíně nebo písku vydrží až dva roky. Vzhledem k tomu, že je to nákaza, která se v nás nemnoží, při troše trpělivosti je možné se po čase toxocary zbavit. Majitelé zvířat musí své miláčky odčervovat souběžně se svou léčbou, aby nedocházelo k reinfekcím a dodržovat hygienu při kontaktu se zvířetem.


HÁĎÁTKA   STŘEVNÍ  -   SRONGYLOIDES STERCORALIS- NEMATODA

Velikost: 1–2 mm
Kde se mohou vyskytovat: především na sliznici dvanácterníku a lačníku, jinak všude. Ještě ve střevě se líhnou larvy, které odcházejí stolicí ven.
Mohou žít i bez hostitele v půdě několik let, při první příležitosti pronikají pokožkou dalšího hostitele /práce na zahradě/.

Migrují plícemi, tracheou, hrtanem do trávicí trubice. Zde dospívají. Zdrojem nákazy může být i pes nebo kočka. Larvy  mohou ve spodní části střeva pronikat  střevní stěnou a migrovat dále tělem.

Je to častá infekce. Na kůži způsobuje vyrážky, svědění, otoky. Při EKZÉMECH hledám v prvé řadě škrkavky a háďátka. V plicích způsobují kašel, v zažívání průjmy a bolesti břicha.
Pokud jsou již háďátka rozesety po celém těle /játra, srdce, žlučník, plíce, střevo, pohlavní orgány, oči/ onemocnění má těžší průběh. Lidový název je ,,nitěnky“. Tyto parazity nacházím mimo jiné v zubních váčcích, v dásních, míše, periferních nervech, hltanu, podkoží, v cévách. Kvůli rozsevu drobných háďátek po těle je potřeba vyšších dávek benzimidazolových přípravků /VERMOX, ZENTEL/


MĚCHOVCI :   /NEMATODA/ ANCYLOSTOMA  DUODENALE, NECATOR AMERICANUS

Velikost: 1 cm
Statistika: 900 miliónů lidí na planetě trpí ankylostomózou.
Kde se mohou vyskytovat: v tenkém střevě dospělci, larvy kdekoliv včetně mozku.

Mají širokou ústní kapsuli, vybavenou sklerotizovanými zuby. Těmi červ poškozuje střevní stěnu a saje krev. V tenkém střevě dospělci kladou vajíčka, která odcházejí stolicí ven. Vylíhlé larvy mohou pronikat kůží při náhodném kontaktu s novým hostitelem. Např. chůze naboso. V místě vstupu se vytvoří puchýřky, bulky. Častější je ale přenos kontaminovanou potravou, nebo vodou.

Dospělci poškozují střevní stěnu, objevuje se KREV ve stolici, ANEMIE v důsledku deficitu Fe, nedostatek proteinů, HUBNUTÍ, poruchy krevního oběhu.

A tady jsme už u CROHNOVY choroby: U dvou lidí s touto diagnózou jsem měchovce v tenkém střevě naměřila. V jednom případě byla navíc přítomna škrkavka, motolice a roupi, ve druhém škrkavka dětská, psí, a tenkohlavec. V distální části tenkého střeva jsem vytestovala silnou infekci Helicobactera pylori, zatímco v žaludku nebyla žádná a ve dvanácterníku nepatrná. To je neobvyklé, bývá tomu naopak, infekce slábne od žaludku k lačníku. Proto gastroskopie nepřinesla žádný výsledek. Motolice a měchovci svými zoubky a přísavkami poškozují střevní stěnu, tkáně se brání zajizvením a kalusy. Tenkohlavec se zavrtává kolmo do střevní stěny, a i když jeho hlavním stanem je tlusté střevo, vyskytne se i v tenkém. Helicobacter zase způsobuje vředy. Máme možnost pomocí našeho počítačového programu testovat i souvislosti. Z několika virů, bakterií a parazitů, které jsem našla ve střevě, se ke Crohnově chorobě vztahovali měchovci, motolice, tenkohlavec a Helicobacter.

O Crohnově nemoci víme, že je to AUTOIMUNITNÍ zánětlivé onemocnění, postihující především tenké střevo. Stěna střeva je ztluštělá, jsou tu vředy, píštěle, abscesy, průsvit střeva se zužuje. Průvodními jevy jsou PRŮJMY, BOLESTI BŘICHA, PORUCHY TRÁVENÍ a VSTŘEBÁVÁNÍ. Dále zvýšená TEPLOTA, BOLESTI  KLOUBU, ZÁNĚTY OKA !!!!
Má kolísavý průběh s obdobím  klidu a aktivity !  Co Vás při tom napadá ?

Paraziti 3

Tinitus (šumění v uších), špatné vidění, závratě, Cronova nemoc (vážné onemocnění střev), polyglobulie (hustá krev), periferní neuropatie, známá též jako peroneální svalová atrofilie – i za těmito nemocemi se mohou ukrývat paraziti. Jejich odhalení a likvidace v takových případech může hrát zcela zásadní roli. Nedejte se mýlit, pokud není v krvi nebo stolici parazit (spíš paraziti) laboratorně odhalený. Dovede si zalézt kamkoliv – i do srdíčka nebo mozku.
Další zkušenosti ing. Bláhové

ENTAMOEBA HISTOLYTICA -   PROTOZOA  /PRVOCI/  -  MĚŇAVKY

Velikost: forma minuta 10–20 mikrometrů, kulaté cysty mají velikost 10–15 mikrometrů
Forma magna  20–30 mikrometrů, netvoří cysty
Statistika: 50 miliónů lidí na planetě trpí amebózou a 50 000 jich ročně zemře.

Jedna její forma, E.H. forma minuta, je relativně neškodný kosmopolitní parazit, nosí ho stamiliony lidí po celém světě, často jsou nosiči bezpříznakoví, nebo mají jen mírné obtíže. Z neznámých důvodů /stres, dietní chyby?/ se tato forma může zvrhnout ve vzácnější, ale nebezpečnější E.H. forma magna. Tento prvok si naleptá svými enzymy střevní sliznici, kde vznikají lahvovité otvory /píštěle/. Tady se živí zbytky potravy a tkáňovou drtí. Vytváří rozsáhlé vředové plochy. E.H. f.minuta je tak četná, že je statisticky vysoce pravděpodobná možnost, že se u někoho vyvine nebezpečnější forma magna.

Přenos infekce: cystami na kontaminované zelenině, salátech, mouchou domácí, která pasivně na svém těle přenese cystu z výkalů na potraviny. Inkubační doba je tři dny až několik týdnů.

V akutním případě jde o amébovou dysentérii s křečemi břicha, hlenovitými řídkými průjmy, kde nacházíme kusy odtržené střevní sliznice. Nemocný je zesláblý, hubne a má nezdravou barvu v obličeji. Améby ničí střevní sliznici do hloubky, takže může dojít i k perforaci střeva. Lehčí chronické formy bývají provázeny také průjmy, bez křečí, průjmy se mohou střídat s normální stolicí nebo zácpou /DRÁŽDIVÝ  TRAČNÍK !/  Dále pacient trpí NADÝMÁNÍM,  ZÁVRATÍ A BOLESTÍ  HLAVY. Dieta potíže zmírňuje. Možná je amébová HEPATITIDA se zvětšením jater a jaterní absces. Jaterní krajina je bolestivá. PLEUROPULMONÁLNÍ  FORMA - vytvářejí se mnohočetné abscesy.

Existuje i  KOŽNÍ  FORMA  amebiózy, s vředy v okolí řitního otvoru nebo genitálu, vzácně na poševní stěně. Léčba Entizolem.

Stále jasněji se ukazuje i souvislost améb s nervovými chorobami.


GIARDIA  INTESTINALIS, starší název LAMBLIE.  PRVOK,  BIČÍKOVEC


Velikost: max. 20×10 mikrometrů

Chronická giardioza je provázena střídavými průjmy a zácpami /opět náš dráždivý tračník/,

nucením na zvracení, křečemi v břiše hlavně po jídle, ANEMIÍ, záněty žlučníku a žlučníkovými KAMENY! Giardia nasedlá na střevní sliznici snižuje její resorpční schopnost a dráždí střevo svými metabolity. Má i bezpříznakový průběh. Může být také přenesena mouchou nebo cystami na zelenině. Ze jmenovaných prvoků je nejčastější. Statisticky častěji ji měří kolegyně kolem Tábora a Písku. Léčba Entizolem


BALANTIDIUM COLI  -  PRVOK – NÁLEVNÍK

Velikos: cca 300×200 mikrometrů

Je další v řadě , který tvoří vředy na střevní sliznici. Hlavním hostitelem je prase domácí.
Přenášejí se cystami. Cysta je velká jen 50–60 mikrometrů. Ohroženi jsou pracovníci jatek a řezníci. Široké spektrum příznaků od bezpříznakového nosičství až po vážné, život ohrožující případy, závisí na počtu cizopasníků a odolnosti hostitele. Typické symptomy jsou bolesti břicha a chronické průjmy, mohou být až krvavé a hnisavé. Léčba Entizolem 

Parazité jistě žijí ještě pár dní po smrti hostitele, takže nechápu, proč v jedenadvacátém století je ještě tolik chorob  neznámého původu. Na objasnění CROHNOVY CHOROBY by snad stačila  pečlivá pitva !

Příklad z praxe

Mám klientku s POLYGLOBULIÍ, jejíž příčina také není dosud známa. Prognóza není  příznivá. Jiný název je POLYCYTHAEMIA VERA. Je provázena zvětšenou slezinou a zvýšeným počtem červených krvinek. ,,Hustá krev “ je nebezpečná  pro  možný vznik trombů a embolie, proto se trvale uměle ředí. U této klientky jsem kromě běžných parazitů  naměřila velké množství Giardia intestinalis a  Entamoeba histolytica-forma MAGNA, a to ve slezině, slinivce, žaludku, játrech, žlučníku, v tenkém i tlustém střevě.  Klientka žila několik let v Asii. Před odjezdem do zahraničí byla zdravá. Už u nás pak prodělala řadu vyšetření s negativními výsledky. Nasadily jsme Metronidazol a po něm naplánovaly Zentel. Dále dostala drenáže na slezinu a slinivku, kde se zdála být nákaza prvoky největší.

24.2.2008  Šťastný  den! Klientka přišla po dvou měsících na měření. Před týdnem byla na kontrole na onkohematologii v bohunické nemocnici, kde jí pravidelně kontrolují krev.

Poprvé po dvou letech nemusela proceduru ředění podstupovat, protože krev se zlepšila.

11.4.2008

Dnes jsem měřila klientku s další chorobou neznámého původu:  C-M-T. Co to je choroba C-M-T?  Známá fakta: Charlott-Marie-Tooth je dědičná periferní neuropatie, známá též jako peroneální svalová atrofilie nebo dědičná motoricko-senzitivní neuropatie. Je rozšířena celosvětově, vyskytuje se ve všech rasách a etnických skupinách. /Bodejť by ne, Entamoeba je též kosmopolitní/.

Poprvé byla popsána v letech 1856–1868 třemi lékaři (Jean-Marie Charcot, Pierre Marie a Howard Tooth. Účinná léčba není k dispozici. Tolik klasická medicína.

Klientka žila jako dítě dva roky se svými rodiči v Egyptě. Voda se brala z Nilu a procházela přes českou čističku vody. Doma se voda ještě převařovala, ale v čajovnách se pily stejné nápoje, jako pili místní. Klientka má v těle velké množství prvoků. Nade všemi převažuje Entamoeba histolytica, forma magna, kterou má žena i v CNS a pochopitelně na periferních nervech. Dále má Balantidium coli, Giardii lamblii nejen v zažívání, masivní zátěž toxoplasmózou a Babesiemi. Krom toho řádku helmintů včetně svalovce. Tato nemoc tedy už má svůj lék – a tím je ENTIZOL !! V případě souběhu prvoků s helminty je třeba začít léčit  prvoky, při podání Zentelu se tito lidé ZHORŠUJÍ ! Poruší se křehká mezidruhová rovnováha a prvoci se přemnoží.

19.4. Klienka s polyglobulií  po Metronidazolu, kdy se zdálo, že prvoci ustoupili, nasadila Zentel. Také jsme si pohrály s kombinacemi ,,matrjoška v matrjošce“ a zjistily jsme, že její prvoci obývají větší parazity, především Hymenolepis. Po Zentelu se klientka  ZHORŠILA a druhá návštěva v nemocnici zase znamenala ředění. Stoply jsme Zentel a při kontrole se zjistilo, že améby a giardie obývají mnohem větší počet orgánů, než jen zažívací. Nejmasivnější nález byl v děloze. Prvoci se odtud znovu rozšířili i na zažívací orgány, které byly po Metronidazolu nějakou dobu čisté. Také jsem doměřila na několika místech Balantidium. Tentokrát jsem měřila úplně všude a našla jsem prvoky i v CNS.

Navíc Zentel zlikvidoval velké parazity, z nichž se  vyhrnuly nové pluky prvoků. Opětovně se mi potvrdilo, že prvoci jsou závažnější zátěž, než helminti a musíme začít s léčbou u nich, být důslední při jejich vyměřování i při kontrolách.

Necháme-li je na jediném místě, jsme brzy na startovní čáře. Entizol je poměrně silný lék s dopadem na játra a my jako alternativní poradci nevidíme rádi, musí-li se takový lék opakovat. Jediný jiný způsob, jak se prvoků zbavit, je potom Zapper, který se musí používat nějakou dobu dennodenně, na všechna postižená místa, myslím tím ovšem programovatelný Zapper s přesně navolenými frekvencemi.

22.6.2008  Hurá! Klientka při třetí kontrole byla opět úspěšná a krev nebylo nutno ředit. Navíc byly výsledky tak dobré, že další kontrola byla posunuta až na září. Celou dobu klientka zapperovala  prvoky, a to hlavně v  oblasti sleziny. Sem tam i větší parazity, když zbyl čas. Entizol už jsme ani jedna nechtěly nasazovat. Tyto výsledky nás ujistily, že příčinou polyglobulinemie jsou paraziti, především však  prvoci.

To byla vsuvka s prvoky, ke které mne vyprovokovala CROHNOVA CHOROBA. A nyní se vracím opět k HELMINTUM


TENKOHLAVEC  LIDSKÝ – TRICHURIS TRICHIURA  – NEMATODA – oblí červi

Velikost: až 5 cm
Statistika : 800 miliónů lidí na Zemi trpí trichuriózou.

Kde se může vyskytovat: tlusté a slepé střevo. Dle učebnic vzácnější infekce tropů a subtropů, já ale měřím tenkohlavce poměrně často. Nepovažuji ho za závažnou zátěž, je běžný jako roupi. Popisované krvavé a hlenovité průjmy nemusí být, jsou jen běžné průjmy, nebo normální stolice. Nakazíme se perorálně vajíčky, které ve vnějším prostředí dozrávají za 3–4 týdny.

Další symptomy: bolesti břicha, ANEMIE, ZÁNÉTY STŘEVA. U dětí zpomalený vývoj. Jeden z tenkohlavců, na kterého jsem narazila, byl podle časového sledu zřejmě import z Chorvatska. Tenkohlavci se používají k léčbě právě Crohnovy choroby. Uměle se nasadí na střevní sliznici. Mezidruhová potravní kompetice omezí nebezpečnější druhy, a těmi jsou PRVOCI.


SVALOVEC  STOČENÝ -  TRICHINELLA  SPIRALIS

Velikost: několik mm
Kde se může vyskytovat: tenké střevo, žaludek, podkoží, příčně prouhované svalstvo.

Samičky rodí živé larvy, které proniknou stěnou střeva do krve, lymfy, migrují tělem a usadí se ve svalovině. Svalové cysty mohou zvápenatět a parazit v nich může přežívat až 30 let. Cysty jsou velmi odolné.
Během migrace parazita TEPLOTY až horečky, bolesti břicha, otoky obličeje, PORUCHY VIDÉNÍ, zvýšené bílé krvinky, intenzivní bolesti svalů a křeče. Migrace přes srdce a plíce. Velmi závisí na počtu parazitů v těle. Pokud je jich jen několik, onemocnění může proběhnout nepozorovaně. Pokud je jich nad stovku, jde o vážné onemocnění, vyžadující často chirurgický zásah a hospitalizaci. Může končit smrtí.

Dle učebnic je to dnes již vzácná infekce. Nakazíme se pozřením masa prasat, zvláště divokých, pokud maso není dostatečně tepelně upravené. Některé státy maso mrazí /např. USA/, spoléhají na účinek hlubokého zmrazení a neprovádějí kontrolu. Při svalové fázi onemocnění často nepomohou ani antihelmintika. Zatím jsem našla jediného svalovce u starší ženy. Tato žena má ještě i jiné parazity a má celkově velké bolesti a potíže všeho druhu. Stěžuje si na bolest ,,svalů u kosti“.


Kauza paní Dolejšové z Tábora:

její klientka pracovala většinu života jako laborantka v Masně. Testovala kvalitu masa. Asi tři roky detoxikuje bez valného výsledku ústní dutinu, má neustálé bolesti v dásních a žvýkacích svalech. Žádný zubař ani lékař ORL jí dosud nepomohl. Ženě je přes šedesát let. Kolegyně D. jí  ve žvýkacích svalech vytestovala svalovce stočeného. Kolegyně Š., P. a D. z jižních Čech nacházejí svalovce mnohem častěji, než já, zdá se, že promořenost obyvatelstva jednotlivými infekcemi se může krajově různit.

Minulý týden  jsem koupila  k r ů t í   maso, ve kterém se po rozřezání na plátky kázaly otvory velké zhruba na tužku. Průsvit otvorů byl precizně hladký a já si vzpomněla na enzymy, jimiž si larvy razí cestu tkáněmi. Svalovec není do dnešních dnů vymýcená infekce.

11.4. Svalovce jsem už od té doby naměřila několikrát.

17.6. Svalovec se vyskytuje často u rodin, které pořádaly domácí zabijačky. K porážce domácího prasete se nevolá veterinář, aby maso prohlédl. Prasata si předávají tasemnice, svalovce a další parazity také z matky na potomstvo, takže i když je prasátko chováno ve vzorné čistotě, přesto se může parazit objevit.

2.7. Klientka s neuropatií, která se projevuje křečemi lýtek a stehen. Choroba trvá léta. Po základní detoxikaci jsem nenašla žádnou zátěž na CNS, PNS, ani VNS, nic zvláštního nebylo ani v žilách a lymfě, a už jsem byla zoufalá. Nakonec jsem našla JEDINOU zátěž ve svalech, ovšem, svalovce. Po půlhodinovém zapperování, od kterého jsem si mnoho neslibovala, mi klientka za pár dní hlásila slabší křeče ve svalech.

14.8. Klient veterinář mi vyprávěl, že byl jako student na praxi na jatkách. Řekl mi, ať zapomenu slepě důvěřovat tomu, že všechno maso je důkladně prohlédnuto. Kontroly veterinářů jsou prý často formální, službu konající veterinář zdaleka nemůže fyzicky stihnout prohlédnout všechno porážené maso.

autor článku: Ing. H. Bláhová

Paraziti 4

´Povídání´  o parazitech dnes pokračuje potvorami, jako motolice, měchožil a další druhy tasemnic…
Jak je správná diagnostika parazitů důležitá, jak může člověka očistit i od letitých ´nevysvětlitelných´ potíží, to můžete sami posoudit z bohatých zkušeností ing. Bláhové (příklady uvedené v jednotlivých kauzách)

TASEMNICE   BEZBRANNÁ  – TAENIA  SAGINATATASEMNICE DLOUHOČLENNÁ   -  TAENIA  SOLIUM  -  CESTODA  /ploší červi/

Velikost: 2 – 10 m
Kde se může vyskytovat: dospělci v tenkém střevě, larvy ve svalech /boubele/. Také ale v mozku, míše, oku, plicích, srdci, podkoží…
Učebnice popisují tyto symptomy: křeče, nevolnost, zvracení, DEPRESE, PORUCHY VIDĚNÍ, ZÁVRATĚ, HUBNUTÍ, PSYCHICKÉ PORUCHY ! Všimněte si těch příznaků ! Lidé je odpozorovali za desítky let.

Nakazíme se nedostatečně tepelně upraveným hovězím, nebo vepřovým masem. Naši západní sousedé tasemnici bezbrannou nazývají tasemnicí prasečí. Dnes vzácná nákaza, nicméně s jedním případem tasemnice bezbranné jsem se už setkala.

Kauza 1

(2007–8) Klientka – má kamarádka – má  velké bolesti břicha, bodavou bolest a pálení za hrudní kostí /5 druhů parazitů v oesophagu/, trpí křečemi končetin, nevolností, zvrací a  nechtěně zhubla během pár měsíců šest kilo, přestože už předtím byla drobná. Je zesláblá. V době nejhoršího průběhu nákazy měla horečky a nebyla schopna pohybu. Ví, že jde o tasemnici, protože z ní před lety vyšel asi metr dlouhý plochý světlý segmentovaný útvar. Nějaký čas měla klid, ale tasemnice nevyšla s hlavičkou, dorostla a letos začalo peklo. Běhala po doktorech, ležela i ve vyškovské nemocnici, ale kromě zvýšených bílých krvinek nic nenašli.


Vytestovala jsem Taenia saginata v žaludku a bohužel i v mozku, ale i řadu dalších parazitů. Užívala Zentel, ale ten jí příliš nepomohl. Zkusily jsme proto lidovou léčbu: rozžvýkat velké množství dýňových semínek a zapít za hodinu lžící ricínového oleje. Za 5 dní z ní vyšel několikadecimetrový plochý článek, ale bolesti nepřestávaly, až ji rodina odvezla na infekční oddělení ve Fakultní nemocnici v Brně-Bohunicích. Zbytek tasemnice si neprozřetelně neschovala, protože doufala, že je jejímu trápení konec a lékaře už potřebovat nebude.

V nemocnici vůbec nevěřili, že by mohlo jít o parazita a nasadili jejímu průsvitnému pohublému tělíčku dietu jako všem ostatním. Odebrali jí třikrát stolici, provedli 3× vyšetření krve, EKG, našli sice enormní počet eosinofilů, ale připisovali to nákaze larvální toxokarou, na niž jedinou našli protilátky. Usoudili však, že při takovém množství protilátek toxocara je již jistě z těla vypuzena.
Výsledky druhého odběru krve se ztratily. Všechna ostatní vyšetření byla negativní. Mou kamarádku, nadále s bolestmi, jen o kilo lehčí, propustili bez léků domů s doporučením, ať navštíví neurologa.

Kamarádku jsem testovala podruhé a vyšlo prakticky totéž: Toxocara canis, Ancylostoma duodenale, Strongyloides stercoralis, Hymenolepis nana, Eurytrema pancreaticum, Trichuris trichiura, Schistosoma mansoni, Fasciola hepatica, Fasciolopsis buskii, Opisthorchis felinens, Echinococcus multilocularis, Echinococcus granulosus, Toxoplasma gondii a Enterobius vermicularis. Jen v tlustém střevě, odkud se braly vzorky, 6 parazitů. Taenia saginata už zůstala jen v mozku, z žaludku zmizela – to byl zřejmě ten 30cm  kousek, co vyšel podruhé.

Sehnala jsem pracně kamarádce Cesol z Německa. Po užívání jí bylo několik dní hodně zle, ale pak začaly vycházel kousky různých červů různých tvarů a velikostí. Kamarádka je už tentokrát  odchytala do skleniček a zanesla do Bohunic. Sestra na příjmu infekčního oddělení řekla, že se s tím v životě nesetkala, proto jí nemůže říci, o jakou infekci se jedná. 11.12. se dělal nový odběr krve na toxocaru kvůli ztraceným výsledkům. 31.1.2008 testy nebyly ještě hotovy. Důležité ale je, že kamarádce je po mnoha měsících zase dobře, nemotá se, spí a má chuť k jídlu. Připomíná mi to Krampolovu scénku o Českých drahách. Vychovávají samostatné a přizpůsobivé jedince, protože nikdo neví, kdy kam dojede a kde bude muset přespat. Naše zdravotnictví vychovává také k samostatnosti. Donutí nás určit si diagnózu, sehnat si potřebné léky a přeložit si příbalové letáky.


Kauza 2

Druhý případ: epilepsie od předškolního věku. Velké záchvaty se opakovaly několikrát do roka, než dívka dostala antiepileptika. Pak je lékaři zkusili vysadit, což vedlo k dennodenním závratím. Dívka byla pod kontrolou s tím, že v okamžiku dalšího velkého záchvatu se nasadí antiepileptika znovu. Krom toho trpěla panickými ataky a úzkostmi. Na ty bere antidepresiva, které pocity jen trochu tlumí, neodstraňují je zcela. Dále bere Euthyrox na štítnou žlázu.

Když jsme před půl rokem začaly s Vermoxem, hlásila zlepšení závratí. V mozku jsem našla echinokoky, taenii saginatu, motolice a tasemničky. Sháněly jsme Cesol. Po 1 krabičce Cesolu se mladá žena ztratila z dohledu.

Objevila se až po 4 měsících, s tím, že celou dobu neměla závratě, úzkosti, ani bolesti v zažívacím traktu. Popsala to slovy: celou dobu jsem si žila jako šťastný normální člověk. Její endokrinoložka zažila šok, protože hodnoty THS – tyreotropního hormonu, který řídí činnost předního laloku hypofýzy – klesl z deseti jednotek na nulu. Byla nachystaná zvednout dávkování, místo toho se vrátila k počátečním hodnotám. Klientka  nepřiznala, co mezitím brala. Tasemnice nebyla v těle jediná, proto došlo opět ke zhoršení. Zapperujeme a tentokrát už klientka bude chodit na pravidelné kontroly.

Léky

Na tasemnice malé i velké neexistuje v této republice lék (2008). Pokud ho někdo potřebuje, jedině lékař-specialista jej základě pozitivních testů /!!!!/ objedná ze zahraničí a čeká se na něj několik týdnů /!!!/. Na telefonický dotaz nebyli v bohunické nemocnici na infekčním oddělení schopni sdělit název léku na ploché červy, v Praze na Bulovce museli hledat v knihách. Jedná se o dva typy léků, oba lze sehnat ze SRN

CESOL

na bázi praziquantelu, 1 balení se šesti tabletami stojí 23 euro… lék se užívá podle váhy, 60–70 kg člověk by měl užít naráz 2 až 4 tablety. V případě zácpy je dobré užít  projímadla. Zapíjet grepovou šťávou. Užít s jídlem.

Na rod Taenia stačí většinou jedno balení, na rod Hymenolepis je potřeba vyšších dávek, šest tablet najednou, a počítat s tím, že kůru bude nutno za 14 dní – 21 dní zopakovat. Praziquantel je též uváděn jako lék první voly na motolice a schistosomy. Nejlépe se vstřebává a jeho výsledky jsou impozantní. Velká úleva, kus práce. Nutno opakovat !

YOMESAN

na bázi niklosamidu, 1 balení obsahuje 4 tablety, stojí 15 euro, lék je šetrnější. Pro infekce rodem Hymenolepis, která je houževnatější, než rod Taenia, se doporučuje užít od jednoho do čtyř balení za sebou.

V případě zácpy předem užít  spolehlivá projímadla, jedno z doporučených je Glauberova sůl. Yomisan se rozkouše a zapije vodou, nebo pomerančovou, grepovou nebo citronovou šťávou. Tasemničky trpasličí nemají rády kyselé. Yomesan je volně dostupný. Nutno opakovat.

Kauza 3 a 4

Další dva nálezy Taenia: jeden případ epilepsie, doprovázený úzkostmi a zažívacími potížemi, druhý případ retardované a psychicky labilní ženy, náměsíčné od dětství, se zažívacími potížemi, závratěmi, bolestmi svalů a kloubů a podezřením na autoimunitní poruchu štítné žlázy. Začala jsem cíleně hledat tasemnici poté, co mi vyprávěla, že tasemnici měla kdysi její matka. Našla jsem raná vývojová stadia v mozku a dospělou v tlustém střevě.

Kolegyně Š. z jižních Čech hlásí u dvou klientů nález velkých tasemnic. Jeden majitel tasemnice je řezník a milovník syrového masa a jater. 

Tyto nálezy mne samotnou zviklaly v přesvědčení, že rod Taenia se v populaci vyskytuje jen velmi zřídka. 


TASEMNICE DĚTSKÁ – HYMENOLEPIS  NANA, také tasemnice trpasličí
HYMENOLEPIS  DIMINUTA, bez českého názvu. Ruský překlad je tasemnice krysí, protože hlodavci jsou mezihostitelé.
CESTODA  – ploší červi 

Velikost: 7 mm – 4 cm u H.n., 8 cm až 60 cm u H.d.  Tady se zdroje značně rozcházejí.
Kde se může vyskytovat: v tenkém střevě, žaludku, žlučovodech, v játrech, ve slinivce, v mozku. Tolik skripta, realita: všude. Z vajíčka se líhnou dospělci v tenkém střevě, ve střevě se může vyskytovat větší počet dospělců najednou.

Je BĚŽNÁ !!!!, kosmopolitní, snadno se šíří v dětských kolektivech.

Slabé nákazy bez symptomů, u silných se vyskytuje bolest břicha, bolest hlavy, ZÁVRATĚ, NECHUTENSTVÍ, SVĚDĚNÍ  POKOŽKY, PODRÁŽDĚNOST, ANEMIE. 

Podle učebnic byste nabyli dojmu, že o celkem o nic nejde. Kdybych však měla hodnotit závažnost jednotlivých parazitárních nákaz, rod Hymenolepis by zaujímal třetí místo za rodem Echinococcus a Taenia.

Lidé, kteří trpí touto nákazou, mají potíže vážnějšího charakteru. Často je donutí brát neustále léky, např. na tlak, je-li H. v srdíčku, na alergie, na migrény, na astma, na ekzémy, na opakované záněty močového nebo pohlavního ústrojí, na ředění krve, na štítnou žlázu, atd. Je li tasemnička v oku, jde o závažnější poruchy vidění.

Hymenolepis s oblibou ucpávají urether a majitel pak obtížně močí – týká se i žen. Několik  mých klientů mělo podezření na prostatitidu nebo nádor na prostatě, a přitom problém byl jinde. Je zvláštní, že rod Hymenolepis se vyskytuje na močopohlavním ústrojí častěji než jiní parazité, zřejmě snáší lépe, než ostatní druhy kyselé pH.
Tasemničky trpasličí také figurují u TINITU a HLUCHOTY častěji, než jiné druhy.
Lidé, kteří mají převahu nákazy ve formě Hymenolepis, jsou buď hubení, nebo alespoň spoří a mívají urputné zácpy.

Léčba

Léčbu znesnadňuje nedostupnost vhodných léků. Žádný alternativní způsob léčby /byliny, homeopatika, detoxikace, vibrace levným Zapperem, makrobiotika /NIKOMU nezabral. Mohu shrnout zkušenosti mnoha lidí. Bohužel je to V E L M I častá nákaza a já mohu klientům ZATÍM pomoci jen omezeně. Opakuji vhodné léky: CESOL, YOMESAN.


Kauza

Paní X. z Prahy měla letité bolesti břicha, střev, v pravém podžebří – játra, žlučník, úporné zácpy. Dva odběry stolice neprokázaly žádné parazity. Proto lékařka odmítla předepsat antihelmintikum. Nasadila si česnekovou kůru, po které vyšli roupi. Na základě doneseného vzorku obvodní lékařka napsala Vermox. Po něm se bolesti přesunuly ze střev do žaludku a byly nesnesitelné.

Kolegyně D. jí vytestovala Hymenolepis v žaludku. Paní navštívila oddělení parazitologie v Dětské nemocnici v Praze. Tam jí řekli, že tasemnička v žaludku být nemůže, že je to nesmysl. Odběry stolice nic neprokázaly. Protože měla velké bolesti, lékařka napsala nový Vermox a paní kůru podpořila česnekovými nálevy. Po této kůře vyšlo několik parazitů různých tvarů, především segmentované úzké útvary. Vypůjčila si z knihovny atlas a sama si určila podle obrázků, že šlo o rod Hymenolepis a měchovce. Úlovek odnesla do nemocnice, ale až po několika dnech, kdy byl vzorek už vyschlý. V nemocnici nedokázali proto již nic určit. Paní je ale od té doby bez bolesti. /Oj, ta moja Marsella je ale šikovna/

MĚCHOŽIL ZHOUBNÝ – ECHINOCOCCUS GRANULOSIS
MĚCHOŽIL VĚTVENÝ – ECHINOCOCCUS  MULTILOCULARIS

Velikost: 2 – 10 mm

Kde se může vyskytovat: v těle psovitých šelem a hlodavců. Mezihostiteli jsou býložravci /ovce, kozy, hovězí dobytek, koně/, i člověk. U nás jsou podezřívány z přenosu lišky, obyvatelstvo je varováno, aby tepelně upravovalo lesní plody, které mohou být kontaminovány jejich močí nebo výkaly. Pokud pes sežere hraboše, nebo pokud sní maso z nuceného výseku, které neprošlo kontrolou, nakazí se PES a od něj my. Nákaza od psa je statisticky pravděpodobnější a většina nemocných s echinokokózou chová psa nebo jej chovali jeho rodiče, prarodiče. Nevylučuji přenos z matky na dítě-několikrát jsem vytestovala měchožila jako nákazu vrozenou. /Tasemničky totéž/.

Nákaza měchožilem je tak častá, že už není možné, aby se všichni nakazili od psa nebo z počůraných borůvek. Když se podle odborníka /RNDr. Sláma/ může nakazit pes masem, proč bychom se nemohli nakazit masem i my. Kolegové, kteří pracují na Oberonu, vidí nákazy měchožilem také velmi často. Oberon do měření nevkládá žádné emoce, je to počítačový program.

Měchožila hodnotím jako NEJZÁVAŽNĚJŠÍ PARAZITÁRNÍ NÁKAZU, KTEROU MŮŽETE V  EVROPÉ DOSTAT. 

Embryo vylíhnuté ze spolknutého vajíčka putuje tělem, krevním oběhem do jater, sleziny, PLIC, ledvin, kostí, mozku, svaloviny, podkožního vaziva… Zde pomalu rostou cysty. Dostane-li se do mozku, způsobuje těžký ZÁNÉT  MOZKOVÝCH BLAN. Uvnitř cyst jsou STOVKY hlaviček tasemnic /skolexy/. Když CYSTA PRASKNE, její obsah se vylije a tasemničky se roznesou krví a lymfou po těle.  Nemocný může zemřít na anafylaktický šok. Přežije-li ho, má diseminovanou – neboli ROZTROUŠENOU ! hydatidózu. Cysty se chovají  jako NÁDOR: rostou, utlačují  tkáň, ve které žijí, a METASTAZUJÍ. Cysty  mohou dosahovat průměrně velikosti 10– 30 cm. Jsou  však popsány a zdokumentovány případy, kdy cysta měla několik kg. Viz fotodokumentaci  prof. Horáka  a prof. Volfa  v knize ,,Paraziti  a jejich biologie“. Foto před operací: černoška, která vypadá jak v devátém měsíci se čtyřčaty. Foto po: vyoperovanou  osmikilovou cystu drží v náručí/. Známý veterinář popisoval podobný případ, který se odehrál na Ukrajině. Zde je to běžná nákaza, které se nikdo nediví. Člověk cítí potíže teprve tehdy, když cysta začne tlačit na určitý orgán nebo tkáň.

Léčba

Klasická medicína je léčí vysokými dávkami albendazolu nebo mebendazolu, nebo chirurgickým odstraněním cyst. Toto onemocnění může být i smrtelné. Příznaky jsou různorodé podle napadeného orgánu a masivnosti infekce. Okolní státy hlásí stovky případů echinokokóz. Zvláště jižní Německo, Rakousko, Švýcarsko, Francie. Jen u nás nic. Co myslíte, je to tím, že se České kotlině měchožil záměrně vyhýbá, nebo je to spíš úrovní našich laboratoří a neznalostí našich lékařů, kteří ani neuvažují o podobné souvislosti a nepošlou pacienta na testy? Podle učebnic jde o vzácnou nákazu a jeden smrtelný případ nějakého Slováka před 30 lety se opisuje po desetiletí z učebnice do učebnice / MUDr. Bednář,  MVDr. Sedlák /

I nejnovější učebnice prof. Volfa a Horáka: Parazité a jejich biologie, se stále odvolává na ten jediný případ. Je to až legrační. Lékaři jsou prostě málo zvědaví – i selský rozum říká, že zeměpisně v blízkosti toho jednoho případu, který se rozřešil zřejmě až pitvou, mohou být v okolí latentní nerozpoznané další a mírnější případy.


Echinokokózu měřím nepříjemně často, především v souvislosti s těmi nejvážnějšími onemocněními

Tito lidé trpí bolestmi nejrůznějšího druhu, bolí je kosti, svaly, klouby, jsou extrémně unaveni. Měchožila větveného nalézám často u astmatiků, protože žije v plicích. V plicních sklípcích  rostou cysty a ztěžují výměnu plynů. Bolesti hlavy a blokování krční páteře souvisí s přítomností echinokoka v páteřním kanále nebo v mozkových plenách. Ale především je vidím u všech svých klientů, kteří mají závažná nervová onemocnění ! NEEXISTUJE  JEDINÝ z nich, který by měchožila neměl. 

Už to nemůže být náhoda, protože se to týká nejméně 40 lidí. Ti klienti, kteří jsou na tom opravdu špatně, jej mají v mozku.  Jedná se o těžké DEPRESE, ALZHEIMERA, STAVY ÚZKOSTI a PANIKY, EPILEPSIE, SCLEROSIS MULTIPLEX, PARKINSONISMUS, KRUTÉ  BOLESTI HLAVY. K tomu se přidružuje nesmírná ÚNAVA. Usuzuji z toho, že toxiny měchožila musí být výjimečně neurotoxické.

V případech, kdy lékaři vyslovili podezření na RS, ale nepotvrdila se, nacházím měchožila ne přímo v CNS, ale v mozkových plenách, nebo míše. I taková nákaza dokáže poslat člověka do invalidního důchodu. Tyto různorodé  případy se liší jen umístěním cyst  Echinokoka v mozku nebo v těle. U sclerosis multiplex v  truncus encephali, především v mezencephalu, u depresí je v diencephalu a mezencephalu, /hypothalamus nebo jeho okolí/u parkinsonismu v gliích, v mozkovém kmeni, periferních nervech, u epilepsie v mozečku, prodloužené míše, occipitálním laloku. Našla jsem jej i u jednoho případu vrozené hluchoty v ponsu, mozečku a temporálním laloku. Alzheimer- frontální lalok. I tehdy, když měchožil už není v mozku po detoxikaci, jeho toxiny, vysílané z jiných orgánů, udržují úzkostné a depresivní stavy.

V případě  mírnějších potíží – ´psí paraziti´např. bulimie, astmatu, arytmie -  žije měchožil v nižších patrech-srdce, plíce, žaludek, střeva, játra. Mnozí mají navíc silné bolesti KOSTÍ, KLOUBŮ, SVALŮ, PÁTEŘE a přesně tam se echinokok najde. Pokud je vrozený, jedná se o ty případy dětí, které v noci pláčou, že je bolí kosti a rodiče je chlácholí, že je to tím, že rostou. Závratě, třasy a tiky jsou třešinkou na dortu. A teď si představte, že by k těmto nemocem vůbec nemuselo docházet, nebo by se daly v ranných stádiích relativně snadno stopnout, kdybychom se všichni pravidelně průběžně odčervovali tak, jak to děláme se svými miláčky.


Deparazitování

A to se dá zařídit léky, které nejsou nijak závratně drahé! Zdroj: příručka ,,Léčiva, používaná k terapii infekčních a parazitárních nemocí: ,,…u některých nemocných je nutné v terapii pokračovat po dobu několika let.“ Jsem však přesvědčena, že i pokročilá stádia nemocí má smysl deparazitovat. Neléčená nákaza měchožilem zhoubným nebo větveným nemá dobrou prognózu.

Za všechny zoufalé nemocné :

KAUZA 1

Klient 33 let, otec myslivec, rodina chovala psy, on sám myslivec, od dětství jedl zvěřinu.

Před dvanácti lety těžký zápal mozkových blan. V nemocnici v Bohunicích, kde 14 dní ležel na kapačkách, konstatovali cysty ve spodině lebeční, které si ale netroufli odoperovat a propustili ho domů. Od té doby se jeho potíže zhoršují. Má kruté bolesti hlavy, kvůli kterým uvažoval i o sebevraždě, blokuje se mu neustále krční páteř a v prodloužené míše cítí trvalý tlak. Jen jeho dvě malé děti ho drží nad vodou. Často zvrací, aby si ulevil od bolestí v žaludku. Teď se přidaly i bolesti kyčelního a kolenního kloubu, cítí bolesti ve svalech, v páteři, už nemůže bez bolestí sedět a to je řidič.
Žádné další vyšetření u žádného lékaře /ortoped, neurolog, internista/ nepřinesly výsledky. Rodina ho proto považuje za simulanta, což zvyšuje jeho duševní utrpení z bolesti, bezmoci a nepochopení okolí. Bohužel se jedná o diseminovanou hydatidózu, echinokok je v kostech, kloubech, kloubních váčcích, mozku /truncus encephali/, všech zažívacích orgánech, ledvinách. Kromě toho je tu i nákaza měchovci a rodem Hymenolepis. Tento případ už je pro odborníky, pokud mu nepomohou, mám obavu o jeho budoucnost.

Odborník si umyl ruce.

Klienta jsem svědomitě poslala na specializované pracoviště do Prahy na Bulovku. Testy negativní, s vysvětlením, že je to vzácná nákaza.

Sehnali jsme Zentel a pracujeme s kvalitním Zapperem. Klient po mnoha měsících připustil, že bolesti hlavy a blokování krční páteře jsou snesitelnější.

KAUZA 2

Na Bulovku jsem poslala i klientku s těžkým astmatem, v plicích filárie, měchožil a prakticky všechny druhy parazitů, o kterých se tu zmiňuji. Odborník, kterého si vážím a jeho práce na internetu hltám, klientku označil za zdravou, zopakoval bajku o vzácnosti měchožilů a NENECHAL ani dělat testy. Klientku poslal k neurologovi. Jsem velmi zklamána.

Klientka užila několik krabiček Vermoxů, dva měsíce DENNĚ zapperovala s přikládáním sond k hrudi a krku, dále pokračovala Zentelem a dnes  NEKAŠLE !! Navíc překvapila svého endokrinologa, neboť si  ,,za pochodu“ takto zmenšila dvě cysty na štítné žláze – hádejte jaké cysty, můžete jednou – ovšem, echinokok.

Potvrzuje se četnost i těch parazitů, kteří by měli být podle učebnic vzácní

Jsem ráda, že se přidávají kolegové k pečlivějšímu měření parazitů a potvrzují vysokou četnost i těch parazitů, kteří by měli být podle učebnic vzácní. Kolegyně Š. z jižních Čech dochází ke stejným šokujícím číslům, co se týče výskytu echinokoka a tasemniček.

e kolegyni Š. přišla konečně klientka s roztroušenou sklerózou. Kolegyně nejen že vytestovala echinokoka, ale byl i v mezencephalu.
Kolegyně V. z Tábora, která pracuje s Oberonem, potvrzuje  častý výskyt echinokokóz. Obě kolegyně z jižních Čech mají také vyšší záchyt Trichinell, než já.

TREMATODA:

MOTOLICE  THAJSKÁ   -  OPISTHORCHIS VIVERRINI
MOTOLICE  JATERNÍ   -  FASCIOLA HEPATICA
MOTOLICE  STŘEVNÍ – FASCIOLOPSIS BUSKII, největší
MOTOLICE  ŽLUČOVÁ - CLONORCHIS  SINENSIS
MOTOLICE   PS Í – OPISTHORCHIS FELIENEUS
MOTOLICE  PLICNÍ - PARAGONIMUS  WESTERMANI
MOTOLICE  SLINIVKOVÁ  – EURYTHREMA  PANCREATICUM 

Velikost : 20 -  30 mm

Ploší červi, mají přísavky s trny, kterými se lépe uchycují na tkáni hostitele. Už jejich název napovídá, že si naši předkové všimli souvislosti mezi  tímto parazitem a točením hlavy. Američtí vědci je dávají do souvislosti s roztroušenou sklerózou. Dr. Hulda Clarková je dává do souvislosti s rakovinou a s únavovým syndromem. Motolice jsou běžné.

Rády ucpávají žlučovody a když se kolem nashromáždí ještě cholesterolová zátka, na ultrazvuku pak imitují ,,žlučové kameny“. Jejich larvy putují tělem jako larvy každého parazita, takže je můžeme najít prakticky všude. Ze zažívacích orgánů játra, slinivka, žaludek,  střevo.

Vyvolávají chronické hepatitidy až cirhózy. Zvětšená játra, zažívací obtíže, průjmy, ALERGIE. Motolice slinivková žije především ve vnitřně sekretorické části slinivky.      Bezpečně ji najdete u cukrovkářů, nebo u lidí, kteří trpí přehnanou chutí na sladké. Všechny motolice zhoršují metabolismus, a proto je často nacházím u lidí s NADVÁHOU.

Způsob přenosu: z masa býložravců, kteří pozřou cerkárii přichycenou na stéblu trávy, nebo na vodní rostlině. Z krabího a rybího masa, špatně tepelně upraveného.

Na motolice nezabere Vermox, ani Zentel. Vhodný je Cesol.Kauza

Kolegyně Ž. K. z Újezda u Brna zjistila, že většina sousedů z Újezda a okolí, kteří k ní přijdou na testy, mají bez ohledu na věk všichni Schistosomu hematobium. U ní samotné jsem našla stejného parazita. Schistosomu mansoni jsem našla u klientky, která bydlí o vesnici dál.

Celá oblast bere vodu z Vyškovska. Uvažovaly jsme i o nákaze z místního koupaliště. Je to nezvyklý nález, Schistosomy jsou příbuzné motolic a považují se za onemocnění tropů a subtropů. Kolegyně chce zainteresovat odbornou veřejnost a přijít věci na kloub. Schistosomy nejsou neškodní parazité a kolegyně může svým objevem zachránit zdraví mnohých svých sousedů. Cestujeme, žije mezi námi stále více cizinců, pracují v restauracích a koupou se s námi. Tato věta není namířena proti přistěhovalcům, ale proti úzkoprsé  představě, že co je psáno v učebnici, je dáno, a tropická nákaza se u nás nemůže vyskytovat. Pomocí přístroje Salvia můžeme rozšířit a upřesnit naše znalosti o výskytu a frekvenci jednotlivých virů, bakterií a parazitů.

19.4.2008   už několik Schistosom.  Nejčastější  je mansoni a hematobium, ale zachytila jsem i exotičtější druhy. Klienti navštívili Chorvatsko, Řecko, Itálii, Španělsko.

17.6. 21008  Klientka se deset let potápí po celém světě. Kromě Schistosomy mekongi má všechny druhy schistosom. Má také všechny druhy motolic a améby.

Další nákaza, jejíž rozpoznání a odstranění by mohlo vést k vyléčení mnoha záhadných nemocí  !!!! 

 

autor článku: Ing. H. Bláhová

Paraziti 5

V předposledním díle článku ing. Bláhové se m.j. dozvíte, proč je třeba tolik dbát  na odparazitování  našich zvířecích mazlíčků nebo jaké parazity hledat např. u postižení vitiligem…

FILÁRIE :

VLASOVEC  PSÍ – DIROFILLARIA  IMMITIS 
VLASOVEC  PODKOŽNÍ  -  REPENS 

Statistika: 90 miliónů lidí na Zemi má lymfatickou filariózu. /Čechů se to opět podle naší medicíny netýká/

Vlasovec psí způsobuje plicní filariózu, druhý vlasovec napadá podkoží.
Vlasovce přenáší bodavý hmyz. Samička rodí živé larvy, které migrují krevním a lymfatickým řečištěm.

Vlasovci jsou dlouzí a tencí. Jejich aktivita stoupá v noci, kdy se tlačí do podkoží, kde je větší pravděpodobnost, že budou nasáty komárem – jejich mezihostitelem. Vlasovci jsou běžně rozšířeni u psů v USA a v jižní Evropě. Tam jsou závažným zdravotním problémem. Zvláště v jižním Řecku. Opět se předpokládá, že u nás jsou ojedinělí i u psů, natož u člověka. Jsou považováni za nákazu tropů a subtropů. Na internetu ale najdete zmínku, že v souvislosti s globálním oteplováním by se výskyt vlasovce mohl posunout více na sever, u nás do Jižních Čech, na Jižní Moravu a Jižní Slovensko. Vlasovec tady ale zřejmě žije dlouho a na celém území. Pro Dr. Clarkovou to byla běžná nákaza, se kterou se potýkala denně, a v Kanadě nemají tepleji, než u nás.

Dospělci vlasovce psího žijí v plicních tepnách a v pravé srdeční komoře – proto jim anglicky mluvící národy říkají HEART WORM.
Symptomy: KAŠEL, ARYTMIE a SYNKOPY, VYSOKÝ KREVNÍ TLAK, LYMFOSTÁZE, OTOKY, BOULIČKY POD KŮŽÍ, někdy stěhovavé, bolesti páteře, usadí-li se klubko filárií v páteřním kanále, filárie v podkoží mohou  způsobovat  ZTRÁTU PIGMENTACE!!!!!   /Bednář/  VITILIGO  !!!


Léčba

V naší zemi neexistuje lék na tyto parazity.
Filárie se léčí  dietylkarbamazinem, lék je stažen z prodeje.

Kdysi se používal Ivermectin, ten je stažený z prodeje a podává se pouze psům nitrožilně. Další možnosti jsou STROGHOLD, MILBEMAX, účinná látka filamektin. To ale mluvíme o veterinárních léčivech. Léky na ploché a oblé červy na ně nezabírají, takže těmto nemocným zbývá jediná možnost, jak se pokusit nákazy zbavit: kvalitní Zapper.

Na Dirofillarium immitis zabírají frekvence Dr. Clarkové 407 až 409 kHz.

Na Dirofillarium repens jsme zkusmo rozšířili frekvence nahoru i dolů o 1 kHz, takže používáme rozpětí 406 až 410 kHz a funguje to.

Kauza 1

Na kontrolu přišla klientka s vitiligem. Rok čistíme Mycobacterium leprae  a Mallassezii furfur ze všech tkání, kde byly nalezeny. Mírné zlepšení

na  začátku se ale zastavilo. Poté jsme dva měsíce  likvidovaly parazity. Po  Zentelech  nebylo k nalezení téměř nic, až na – FILÁRIE! Klientka měla obě Dirofillária, ale Dirofillarium repens převažovalo. Filária byla v srdci, lymfě, cévách a děloze. Pikantní na tom bylo, že Mycobacterium leprae jsem nalezla pouze tam, kde byla filária. Souvislost vyšla pozitivní – což znamená, že Mycobacterium žije v parazitovi, který bakterii roznáší po těle. Sešla se tu dvě infekční agens, u nichž obou víme, že způsobují depigmentace. Infekci  budeme zdolávat pomocí zapperu. Pokud je příčinou vitiliga parazit, kterého ignorují lékaři i veterináři, není divu, že se vitiligo řadí také mezi choroby, jejichž příčina není oficiálně známa.

Kauza 2 a 3

Z jihovýchodního Slovenska přijela další klientka s masivním vitiligem. Od dětství jsou doma psi, kočky, andulky, křečci a morčata. 7 let trpí vitiligem, vyběleny jsou velké plochy kůže. Pokožka někdy i svědí. Dalším výrazným symptomem je lymfostáze, tekutina se zadržuje v oblasti stehen, kde také jsou největší bílé plochy. V té oblasti se jí nedaří zhubnout. S napětím jsem očekávala, zda najdu také vlasovce. Mycobacterium leprae jsem jí vytestovala  už před půl rokem. A co myslíte, pane doktore – byl tam. Opět převaha D. repens – podkožního vlasovce nad psím. Nyní jsem si už na sto procent jistá, že záhada vitiliga je rozřešena.

Další klientka ze Slovenska s vlasovci, vysokým tlakem, bílou nepigmentovanou plochou v podpaždí, podkožními bouličkami a leprou! Je zajímavé, že se Mycobacterium leprae drží vlasovců. Kde najdu jednoho patogena, najdu i druhého. U těchto lidí se vyskytují i červenohnědé šupinaté flíčky různě po těle. Lidé s Dirofillaria immitis často berou léky na vysoký krevní tlak.

Pokrok!

Naši veterináři už připouštějí, že filária existují a jsou přenosná na lidi ! Komáři kolem Mušovských jezer jsou prý nakaženi. Plakáty v čekárnách veterinářů hlásají reklamu na Stroghold – lék na Dirofillaria v kapslích.


MIKROFILÁRIE – WUCHERERIA BANCROFTI - BRUGIA  MALAYI, VLASOVEC MEDINSKÝ – DRAKUNCULUS MEDIENSIS

Jsou to tencí, vláknití červi, přenášení  členovci. Jejich larvy  mají mikroskopické rozměry, proto se jim říká mikrofilárie. Kolují krví nebo se vyskytují v kůži. Dospělé filárie mají formu podkožní a lymfatickou. Lymfatické druhy jsou přenášeny komáry. Paraziti ucpávají mízní cesty a způsobují otoky. Následkem toho vzniká zánět ledvin a edémy.
Podkožní filariózy jsou přenášeny korýši nebo hmyzem. Jsou rozšířeny v tropech a subtropech.
Onemocnění se projevuje svědícími puchýři, později abscesy.       

Z mikrofilárií známe všichni vlasovce medinského, kterého Afričané a Asiati navinují velmi pomalu na dřívka, aby vlasovce nepřetrhli a takto jej postupně vytahují. Neporušený vlasovec namotaný na hůlce byl znakem dobrého lékaře a od toho je odvozen symbol pro lékařské povolání – Aeskulapova hůl. Na tuto infekci jsem bohudík zatím nenarazila a je málo pravděpodobné, že bychom se s ní setkali, pokud se někdo nevrátil z tropů.


TASEMNICE PSÍ – DIPYLLIDIUM  CANINUM – CESTODA

Středně velká tasemnice.Konečným hostitelem pes, kočka, ale i savci a ptáci.

Mezihostitelem blechy a všenky. Parazit se vyskytuje po celém světě. Onemocnění se projevuje bolestí břicha a svěděním v oblasti konečníku. Jejich vajíčka se vyskytují v trsech. Nákaza častá u dětí / RNDr. Horák a  RNDr.Volf./


ŠKULOVEC ŠIROKÝ – DIPHYLLOBOTHRIUM  LATUM – CESTODA
ŠKULOVEC – DIPHYLLOBOTHRIUM PACIFFICUM – CESTODA

Je to největší parazit člověka. Může dosahovat délky 8–10 m, jeho vývoj jde přes sladkovodní buchanky a sladkovodní ryby. Vyskytuje se v oblasti velkých řek a jezer v Evropě, Severní  Americe a na Sibiři. Člověk se nakazí, když jí syrové ryby.
Onemocnění se projevuje zažívacími potížemi, únavou a chudokrevností. U D.p. jsou zdrojem nákazy mořské ryby.

Vzácná nákaza. Přesto kolegyně Š. už škulovce vytestovala. Muž je hodně nemocný a má velké zažívací bolesti. Kolegyně z jižních Čech, z rybníkatého kraje, už má na kontě několik škulovců. Já další dva. Klientky trpí především závratěmi. Jedna to popsala slovy: ,,Jdu po chodníku jako po gumové matraci.“ V obou případech byla boubel škulovce v mozku. Jedna má navíc škulovce v tlustém střevě – trpěla zažívacími potížemi a tlaky v břiše. Lékaři to sváděli na její obezitu. Na závratě doporučili jako vždy psychiatra.

Omlouvám se za nesystematické řazení, článek vznikal v průběhu několika měsíců a je spíš sestaven podle závažnosti a četnosti parazitů, tak, jak jsem na ně postupem času narazila. Psala jsem ho pro své kolegy s myšlenkou, že nejvíce se musí dozvědět o parazitech, které budou měřit nejčastěji.

Toxoplazmu všichni známe a původně jsem o ní ani nechtěla psát. Každý poradce se s ní setká několikrát denně. Ale jsou známy některé nové zajímavé skutečnosti:

TOXOPLASMA  GONDII -   PROTOZOA ,  COCCÍDIE

Kočka je definitivní hostitel, ale člověk může být jedním z dvou set mezihostitelů. Kočka vylučuje infekční oocysty trusem, ty na vzduchu dozrávají a za několik hodin jsou infekční. Kočka se umývá a zanese si oocystu na srst a my ji pohladíme, neumytýma rukama pak něco sníme.
Nakazit se však můžeme i  nedostatečně tepelně upraveným masem, nebo přenosem z matky na dítě.

Ve střevě nakaženého hostitele se z oocysty aktivně uvolňují zralé sporozoity rohlíčkovitého tvaru. Oocysta má 11–12 mikrometrů, nemůžeme ji tedy spatřit. Sporozoity mají rozměr 2×8 mikrometrů. Sporozoity pronikají do nejrůznějších orgánů hostitele, včetně mozku, oka, ucha, svalů, zažívacích i pohlavních orgánů atd.

Toxoplazma je lymfotropní, proto ji můžeme přednostně najít v lymfatické tkáni, ucpává lymfatické uzliny. Tak jako borrelie, je to patogen, který lze najít ve všech tkáních.
Při akutní nákaze se můžeme setkat s těmito symptomy: zduření lymfatických uzlin na krku a šíji, teplota až horečka, oslabení toku lymfy, bolest hlavy a svalů, celková únava, výjimečně vyrážka s puchýřky a pupínky, hepatitida, encefalitida a myokarditida.
Nakazí-li se matka během těhotenství, může dojít k potratu, nebo poškození plodu. Toxoplasma gondii může přispívat k neplodnosti.
       

Další stadium toxoplasmy jsou tachyzoiti a bradyzoiti

Tachyzoiti se mohou množit, ale při imunitní odpovědi hostitele se stáhnou do tkáňových cyst, a přemění se v bradyzoity uvnitř hostitelské buňky.

Bradyzoiti jsou méně agresivní vůči hostiteli, mají snížený metabolismus a tím na sebe minimálně upozorňují. Unikají tak pozornosti imunitního systému hostitele /T-lymfocyty, NK-buňky/. Nastává rovnováha mezi hostitelem a parazitem a infekce se dostává do latentní fáze. Imunitní systém hostitele není schopen parazita jednou provždy zlikvidovat, ale ani parazit již nemá možnost uvolnit se z cyst a množit se. Výjimkou jsou vážné poruchy imunity, nebo užívání imunosupresiv. Pak se reaktivovaná toxoplasmóza projevuje jako zánět mozku. /RNDr.Sedlák, MUDr. M.Bednář/.
Jaroslav Flégr z kat. parazitologie Přírodovědecké fakulty UK v Praze vystoupil před časem v televizi, kde prezentoval výsledky posledního výzkumu. Co se týče četnosti záchytu a odhadovaného procenta toxoplasmy v populaci, je to stará písnička: zatímco v Praze má být procento nakažených kolem 30%, ve zbytku republiky kolem 40 %.okolní státy /Německo, Francie, Rakousko/ hlásí 50–60 % infikovaných obyvatel. Opět je vidět rozdíl v práci našich laboratoří a těch na západ od nás. My detoxikační poradci bychom to číslo posunuli ještě o desítku nahoru.


Paraziti manipulují svými hostiteli

Pan Flégr uváděl zajímavé souvislosti. Toxoplasma zvedá testosteron u mužů,/agresivita, sobectví, nestálost/, ale snižuje testosteron u žen. Lidem s toxoplasmózou se rodí více chlapců. Potomci mužského pohlaví totiž pravděpodobněji budou více cestovat, pobývají více mimo domov a mají za život větší šanci setkat se s kočkovitou šelmou. Lidé nakažení toxoplasmózou jsou méně pozorní, náchylní k rizikovému chování, jsou statisticky častějšími účastníky dopravních nehod. Paraziti manipulují svými hostiteli. Jen si myslíme, že rozhodujeme sami o tom, co uděláme.


BABESIE

Babesie patří k prvokům, piroplasmiím. Jsou to velmi drobní parazité (1,2–2 mikrometry) červených krvinek. V erytrocytech probíhá dělení.
Mezihostitelé jsou teplokrevní obratlovci. Přenos klíštětem.

Tam, kde naměřím u klientů borrelii nebo klíšťovou encefalitidu, vždy také zjišťuji, zda nejsou přítomny babesie. Babesia divergens a bovis jsou vážná až smrtelná onemocnění, ale v našich podmínkách přichází do úvahy spíše jen mírnější forma Babesia microti. Je provázena únavou, horečkou, bolestmi hlavy, kloubů a svalů. Možná svádíme mnohé symptomy na borrelii, a zatím jsou na vině přídavné infekce, jako Rickettsie, Ehrlichie, FSME, Francisella tularensis, nebo právě Babesie. Tam, kde má klient zátěže ve slezině, má onemocnění  horší průběh.

Dle učebnic jde o vzácné onemocnění, nicméně se připouští, že když se protilátky najdou i v Evropě, patrně lehké infekce Babesiemi unikají pozornosti./MUDr. Bednář/. A to unikají. Babesie měřím běžně, naměřila jsem je i sobě, z mých klientů odhaduji tak na 30 % infikovaných. Babesie jsem začala měřit po mezinárodní konferenci v Praze v květnu 2007, kdy kolegyně ze SRN popisovala, že Babesie jsou v její zemi velký problém. A zase – že by o pár desítek kilometrů dál se už nákaza nevyskytla? Babesie vzhledem ke své nepatrné velikosti reaguje na detoxikaci. Klasická medicína ji léčí kombinací chininu s klindamycinem.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

PLÍSNĚ, PARAZITI – 1. díl povídání s MUDr. Petrem Lukešem

Jaké jsou dnes mezi populací nejrozšířenější choroby?

Plísně, ty nám snižují imunitu. A pak taky paraziti.
O parazitech toho moc nevíme, spíš tušíme. Světová zdravotnická organizace říká, že dětská populace je z 80 procent promořená roupama. Léky likvidují pouze dospělé jedince, ne vývojová stádia. Ať si lidé doma chovají kočičky, pejsky, a další miláčky, ale měli by se pravidelně odčervovat nejen miláčci, ale i lidi. Plísní je celá řada a nikdo je neumí najít. Nejčastější plíseň je bílá moučná.


Jak s touto skutečností pracuje lékařská veřejnost?

No, ono se to těžko diagnostikuje, lékař by se o to měl zajímat, měl by to znát. Je to takový nezáživný, protivný, lékař by měl pacienta víc zpovídat, ale ono je lepší klápat do počítače než žvanit s pacientem. To už lékaři zapomněli! Bohužel, spousta onkologických onemocnění nejsou onkologická onemocnění. Imitující onkologický nález vám udělá i plíseň nebo taky parazit.
Onkologové začnou dávat chemoterapii, ozařovat a ten človíček chřadne a nakonec ho zabije parazit, nikoliv rakovina.


Co mají dělat lidé, kteří mají špatnou zkušenost s lékaři a nevěří jim?

To je hrot ledovce, není to zas tak časté. Člověk by měl ale zavzpomínat, kde kdy pobýval. Zvlášť, když mu doktoři řeknou – to je divný, onkomarkery nemáte.

Teď se vyvíjejí přístroje, které detekují frekvence těch různých parazitů. Je to přístroj založený na vegetativně rezonančním testu, kdy se zjistí, kolik vibrací dává škrkavka, kolik roup, tasemnice a podobně. Lékaři to ale nedělají. Dělají to alternativci, ale hlavně inženýři. To je jejich obor. Doktoři tomu ale stejně nevěří.

Výchova, antibiotika, ledové kuličky – 2. díl povídání s MUDr. Petrem Lukešem

Proč někdy nezabírají na respirační onemocnění antibiotika?
Proč cucat kuličky z ledu?
To se dozvíte v tomto volném pokračování rozhovoru s nekonvenčním důchodcem MUDr. Petrem Lukešem.

Proč nekonvenčním?

Protože konvence nám a zvláště malým dětem komplikují život. A v období puberty a i později se proti nim teenageři bouří. Abych to vysvětlil: šla maminka s tříletým dítětem ze schodů a já šel náhodou proti nim. Maminka, aniž by sama pozdravila, povídá soustředěnému dítěti – pozdrav pěkně pana doktora. To vzhlédlo, udělalo krok do prázdna a sypalo se ze schodů. A já měl hned práci.

Rodiče by měli jít příkladem a ne komadovat. Dítě kopíruje svoji matku. Příklad: Když si matka holí chloupky na nohách, dítě vezme holicí strojek a dělá totéž. Když matka vaří, dítě chce vařit taky.

Konvence jsou pro snoby, kteří nám pak určují, jak se máme chovat a spisovně hovořit. Můj otec měl na to vtip:
Dva pražští Pepíci se baví a jeden se ptá druhého – hele, vole, co jsou to za lidi ti snobové? – No to jsou lidi, co místo hovno říkají nikoliv.

Život je jako mince. Má dvě strany. Panna je ta slušná, snobská a orel ta sprostší, ale realistická. Co myslíte, že každému v životě denně ráno padne? Panna či orel?

Ještě bych chtěl předeslat a zdůraznit, že nerozvíjím teorie, ale říkám zkušenosti – empirii – převážně svoji. Rozdíl mezi teorií a empirií je v čase. Teorie je dočasná, než s e objeví další chytrolín a tu předchozí vyvrátí logicky znějícími argumenty. Empirie, neboli zkušenost je trvalá a já tomu říkám „rozbitá huba“. Když předáváte rozbitou hubu, zvláště svým potomkům, tak tomu moc nevěří a říkají si, – co když ten tata kecá, musím to zkusit sám. Tedy – nic nevnucuji, pouze s vámi sdílím své zkušenosti.

„Měl jsem nejmenší nemocnost na celé Moravě, to mám potvrzené ze Všeobecné zdravotní pojišťovny, Pojišťovny ministerstva vnitra. Nejmenší počet chroniků, nejmenší počet onemocnění z braní antibiotik a tak dál,“ říká dnes Petr Lukeš.


Zápal plic u dětí, antibiotika     

Dítě prý má zápal plic, dostane antibiotika. Přes den nezakašle. Večer lehne do postele a kašle a kašle a kašle. Rodič ale nepřemýšlí tak, že dítě přes den lítá, nic mu není, jakmile ale lehne do postele, začne intenzivně kašlat.

Antibiotika jsou bez efektu, navíc třeba rozbory zjistí, že dítě nemá zánětlivé markery. To znamená zvýšené leukocyty, není zvýšená sedimentace, CRP – a ten se zvyšuje už po několika hodinách jakmile do vás vlítne nějaký virus či bakterie.

Na parazity nikdo nemyslí. Když já pak dávám přípravky na škrkavky a roupy, matky se diví, že dostaly léky proti parazitům. Ti červíci leží v plicích tři týdny a ty děcka jsou z toho strhaný, kašlou celou noc, matky jsou naštvaný, otcové taky, kantoři taky, protože to přetrvává i v dopoledních hodinách, protože děcka mají překrvený dýchací cesty. Když uděláte rentgen, najde se tam zastínění, které skutečně ukazuje na pneumoponii. Musíte si to dát dohromady a říct si – toto už má potřetí, vždycky tři neděle se čtrnáctidenní nebo i delší pauzou a pak to znovu začne. Pro parazity je typické, že začnou klást vajíčka v době novoluní – týden před dozráním měsíce a týden po.

Možná tomu nebudete věřit, ale já jsem třeba za týden měl pět svých registrovaných dětí a patnáct nepříslušných, se kterými přišli rodiče za mnou na radu – nešlo by mu zvednout imunitu a podobně. Samozřejmě, že jsem si pomáhal ještě laserem, udělal jim akupunkturní body, které mají vliv na zvýšení imunity.


Používal jste tedy i čínskou medicínu.

Ano, ale laserovou, která byla bez bolesti. Ty děcka ke mně chodily rády, protože to nebolelo, chodily na světýlko a ještě měly doporučenou kokakolu a zmrzlinu a k tomu ještě sladké ledové kuličky.


Proč sladké ledové kuličky a dokonce každou hodinu?

Matky se divily. Tak jsem říkal – podívejte se, nás v mikrobiologii vždycky učili, že 90% těch nejpatogennějších mikrobů, jako jsou streptokoky a pneumokoky a podobně se množí od 45 do 90 minut. A když jim za 60 minut dáte něco ledového, nemůžou se namnožit.

Proč studené kuličky? Když nechceme, aby nám něco sežrali mikrobi, dáme to do mrazáku nebo lednice. Ty naše drobečky tam dát nemůžeme, takže jim musíme každých šedesáti minut dát něco studeného do toho krčku. Matky koukají, pak to vyzkouší a zjistí, že to funguje. Proč třeba toto neříkají děckaři?

Rozhovor s MUDr. Petrem Lukešem díl 3. – parazitologie, cestování

S MUDr. Petrem Lukešem o obtížích (nemocech), za kterými se mohou skrývat paraziti; co na tuto skutečnost lékaři, co nabízí alternativní medicína.

O parazitech toho zatím moc nevíme

Moc o nich nevíme, spíš tušíme. Světová zdravotnická organizace říká, že dětská populace má 80% promoření roupama. A ty jsou tam pořád. Likvidujete je léky, ty však likvidují pouze dospělé jedince. Nezlikvidují jejich vývojová stádia, vajíčka, larvy a ty v nás pak dělají ten binec – spolu s plísněmi snižují imunitu. Zde je vysvětlení všech těch hrozných kašlů a podobně. A proto by se měly občas ty antiparazitální přípravky dávat.

Není ale jen dětský roup a dětská škrkavka, jsou i kočičí a psí roupy a škrkavky. Ty u lidí nedojdou do vyspělého jedince, ale jen do larválního stádia, takže ty děcka můžou ty larvičky mít v sobě třeba rok. Ony se tam salaší a když mají příhodné podmínky, začnou se hýbat, dělat paseku a děcka začnou kašlat nebo mít potíže s čuráním, protože se larvy hodně usazují v močových cestách. Nebo se děti pomočují – to dělají ty krevničky, pak se usazují v játrech a plicích a bohužel i v mozku. Přes lymfatický systém se dostávají do nosohltanu – do středouší, do mozkové tkáně. Vznikají také parazitární zápaly mozkových blan a ono se vůbec nepřijde na to, proč. Dále polypy v dutinách, objevují se i u populace dětské. Ale to, že si doma pěstují kočičky, pejsky, a další miláčky, neřeší. Ať si je chovají, ale měli by se pravidelně odčervovat nejen miláčci, ale i lidi.

Jak s touto skutečností pracuje lékařská veřejnost?

No, ono se to těžko diagnostikuje, lékař by se o to měl zajímat, měl by to znát. Měl by totiž pacienta víc zpovídat a ono je lepší klapat do počítače a psacího stroje než žvanit s pacientem. To už lékaři zapomněli! A hlavně – doktor teď už spoléhá jenom na laboratoř. Co dostane z laboratoře, je posvěcené, co nedostane z laboratoře, pokrčí rameny a řekne – nevím.
Bohužel, spousta onkologických onemocnění nejsou onkologická onemocnění. Imitující onkologický nález vám třeba udělá plíseň, která se jmenuje aspergilus. Ta se lokalizuje do našich mateřských znamének a pod ním jsou paraziti schovaní. Jak se do něho šprtne, rozseje se. Nebo třeba takový měchožil zhoubný, to je lahůdka, ten vám imituje nádor v břichu a on to vlastně není nádor. Onkomarkery vám vyjdou negativně a přitom máte v břiše rakovinu jako bejk. Onkologové začnou dávat chemoterapii, ozařovat a ten človíček chřadne a chřadne a nakonec ho zabije parazit, nikoliv rakovina.

Těch parazitů díky tomu, že se otevřely hranice, je čím dál víc. Jsou tu ty, které tu vůbec nebyly. Třeba z Egypta se vozí tyfus. Tam to přenáší blecha. Je tam často nedýchatelno, blech hromada. Za mnou přijde maličký človíček a má na kůži příznaky skvrnitého tyfu. Tak se ptám – to vypadá jak skvrnitý tyf od pyramid. A rodič řekne – jo, my jsme tam byli před rokem.

To cestování může přese všechna opatření – tedy evropský servis a sterilitu v hotelích, přesto přinést nebezpečí?

Třeba spousta parazitů je z Turecka. Ty, který tady třeba vůbec nikdy nebyly. Motolice ze skopového jdou přímo do slinivky břišní. Dokonce se říká, že 40% slinivek, které jsou nabourané, jsou způsobeny motolicemi právě od skopového. Když to zasáhne sekretorickou část, je z toho diabetus, když extretorickou, přijdou záněty. A když to trvá moc dlouho, může se to zvrhnout až do rakoviny slinivky. Na tu parazitologii tady vůbec nikdo nemyslí.

A to je teď hodně módní záležitost v alternativní medicíně.

Protože je to těžko detekovatelné, tak se tomu každý spíš vyhne. Než se parazit namnoží, trvá to někdy rok i déle. Paraziti jsou takový chytrý stvoření, který nechtějí naštvat svého hostitele. Oni sním jsou pořád v symbióze a až se teprve namnoží do velkého množství, tak se obyčejně roznesou po těle a pak to bouchne. A pak se všichni diví jak to, že je tolik chorob, nad nimiž si doktoři lámou hlavu. A zapomínají na oblast právě parazitologie.

Když znáte průběh parazitárních chorob a posloucháte pacienta, jak vykládá a zeptáte se ho – byl jste tam a tam? Najednou vám naskočí – krevničky si mohl dovézt, motolici, svalovce, který se u nás teď začíná hodně rozšiřovat díky importovanému vepřovému masu, které se sem vozí za laciný peníz. Tam se vůbec nedělají testy. Svalovců je v lidech moc. Říkají – mě bolí rameno, sval a diví se, proč najednou. Když se ho pak začnete ptát, tak se vám sejdou informace. Většinou ten svalovec vejde do místa, které bylo nějakým způsobem tangované – člověk spadne, narazí si bok a najednou tam má svalovce. Ten je šťastný, že našel místo, kde se může usalašit. A když se člověk do stejného místa praští ještě jednou, svalovec se roztrhne a když zrovna má vajíčka, tak je to katastrofa – ty se rozesejí do celého těla.

Lidé třeba právě proto nevěří lékařům a co mají dělat?

To, o čem mluvím, je hrot ledovce, není to tak časté. Člověk by měl ale zavzpomínat, kde kdy pobýval. A když mu doktoři řeknou – to je divný, onkomarkery nemáte…
Teď se vyvíjejí přístroje, které detekují frekvence těch různých parazitů. Je to přístroj založený na vegetativně rezonančním testu, kdy se zjistí, kolik vibrací dává škrkavka, kolik roup, tasemnice a podobně.

To abychom dnes byli pomalu každý sám sobě doktorem.

Bez medicíny se neobejdeme. Třeba chirurgie je důležitá, bez ní bychom se neobešli. Akorát se strašně moc používají věci, které by se používat neměly, jako jsou různé kortikoidy, cytostatika na nevysvětlitelné revmatismy a podobně. Pak to má katastrofální následky.

Pořád hledám radu pro lidi. Chodí po doktorech a jsou z nich zmatení. Co mají dělat?

Alternativci mají ty biorezonanční mašinky, které zjistí ty plísně, parazity a podobně a pak se to léčí zase tou biorezonancí.

Rozhovor s MUDr. Petrem Lukešem díl 4. – NÍZKOTUČNÉ VÝROBKY, CUKR, COCA COLA

Co je zdravé, co není? Pohled ´starého praktika´ klasické a čínské medicíny MUDr. Lukeše může být pro někoho hodně překvapivý. Cukr je pro nás požehnání, tvrdí například Petr Lukeš

Jaké jsou dnes nejrozšířenější choroby, kterým lze předcházet?

Mezi obyvatelstvem je rozšířena řada plísní, které nám snižují vitalitu a hlavně imunitu. Nejčastější plíseň je moučná – Candida albicans. Ta se objevuje již za 3 – 12 hodin na pečivu, které necháme uloženo v igelitu. Tato plíseň způsobuje moučnivku na sliznicích dutiny ústní, hlavně u dětí a u žen na přirození.
Situaci podporují i ostatní plísně, hlavně na burácích, které produkují nejhorší jedy – aflatoxiny. Dále podporují plísně antibiotika braná opakovaně a dlouhodobě. Plísně jsou zákeřné proto, že nám nedělají teploty, pouze je nám slabo a divně a snadno pak chytáme běžné infekce.

Proč?

Protože se navazují na receptory T-lymfocytů, což jsou naši buněční zabíječi v první linii v obranyschopnosti. Ty ztratí svou důležitou funkci makrofágů a pak viry a bakterie mají volný vstup do těla. Pak se divíte, že jste opakovaně nemocní. Když to pacientům vysvětlím a oni dodržují určité zásady, pak za půl roku přijdou a řeknou – víte, že jste měl pravdu. Teď už je mi podstatně líp a mám více energie.


Pijme colu, je v ní cukr!

Když řeknu, že Coca cola je nejzdravější nápoj u nás, tak 90 procent lidí, kteří jsou zblblí podplacenými lékaři, se chytne za hlavu a myslí si něco o mé pomatenosti. Když chci psát nebo povídat o Coca cole, tak své tvrzení musím mít podložené, což se o mnohých pisatelích říci nedá. Já vypiju denně 2 litry coly.

Nepředpokládám, že by doktoři byli tak hloupí sami od sebe, když vystudovali medicínu, a že by si nepamatovali, že například kyselina fosforečná je pro nás nejdůležitější kyselina na této planetě. Drží totiž genetický kód DNA, protože ta jediná je schopna tvořit esterické můstky, které drží šroubovici DNA, aby se nerozpadla. Kdybychom tu kyselinu neměli, budou se rodit různé zrůdy. Coca cola, která je konzervovaná kyselinou fosforečnou nám vůbec neškodí, právě naopak.

Další důležitou funkcí kyseliny fosforečné je její schopnost tvořit makroenergetické vazby v ATP, dále s glukózou a fruktózou a kyselinou pyrohroznovou. Při odštěpení jedné molekuly této kyseliny se uvolní energie 12 kcal, která je okamžitě zpracována pro další funkce a reakce v buňce (opakování pro lékaře).

Rovněž s despektem je tvrzeno, že výborně vypucuje záchod a povolí šrouby. Zkoušel jsem to, ale není to pravda. Když chcete vypucovat varnou konvici, použijete na to ocet nebo kyselinou citrónovou a nikdo vám neříká, kromě mě, že je to šméčko pro tělo. Kyselina fosforečná a fosfáty se dřív, kdy ještě nebyl farmaceutický průmysl tak hladný, používali do mýdel, čistících prostředků a saponátů. Nyní se fosfáty pomalu odstraňují a do čistících prostředků a saponátů se dávají bioenzymy, které člověku škodí. Fungují totiž jako dráždidlo a alergen na sliznici dýchacích cest. Takže, když si kupujete prací prostředek, kde je psáno velkým písmem bez fosfátů, je velmi pravděpodobné, že si přivodíte alergii.

Jakou cestou jsme v minulosti získávali kyselinu fosforečnou?

No, ze stravy. Když jíte maso, tak ze stavby masa samého, ale i z buněk ostatní stravy, protože obsahují DNA. Coca-colu piju již od roku 1963, kdy jsem ji dostal jako odměnu za to, že jsem udělal příjmačky na zdejší gympl. Vím, že je to nejzdravější nápoj u nás, protože obsahuje kromě kyseliny fosforečné trávící fermenty, které jsou podobné wobenzymu.

A za ten platíme velké peníze, když ho potřebujeme.

Coca colu vymyslel v roce 1885 americký lékarník John S. Pemberton z Atlanty v Georgii a při výrobě mimo jiné použit extrakt z cocy a colových ořechů. Nápoj se prodával v okolních lékárnách jako „tonik stimulující mozek“. Kdo má trávící problémy jako například zvracení a nechutenství a dá si vyštěrchanou a mírně naředěnou ledovou coca colu, tak se mu udělá dobře. Bohužel přesto, že to lidé již vyzkoušeli, se nikomu nerozbřesklo. Že by si řekli, že na zanícený trávící trakt se dá šméčko a ono se to vyléčí…

Dále by si měli doktoři vzpomenout, že naše kosti jsou složeny z 85 procent z fosforečnanu vápenatého. To je ohromná zásobárna vápníku a kyseliny fosforečné. A jak někdo tvrdí, že Coca cola odvápňuje, tento proces není tak jednoduchý. Protože naše kost je tvořena a odbourávána dvěma druhy buněk. Jedny se jmenují osteoblasty, které tu kost staví za pomocí alkalické fosfatázy. A dále máme osteoklasty, které kost odbourávají a tuto reakci katalyzuje (spouští) kyselina citrónová.

Ta je ale dnes téměř ve všech potravinách.

Ano, díky kyselině citrónové, která se dnes sype téměř do všeho, je tolik osteoporóz a mnoho lidí je léčených vápníkem, hořčíkem a ženy ženskými hormony.

No a co ten cukr?

Nechápu, proč je cukr tak zavrhovaný, když ve fyziologii ve 2. ročníku na medicíně je napsáno, že srdíčko jedním stahem vypudí 1,2 dcl krve, za 1 minutu je to kýbl krve a za den cisterna o 10.000 litrech. Osmdesátiletý člověk načerpá srdíčkem 350 milionů litrů krve, což je celá Křetínka, než začne přetékat.

Měli by si všichni uvědomit, na co to srdíčko jede. Myslíte si, že na cereálie, jogurty, na makrobiotické potraviny jako například naklíčené obilí a podobně? Ne – jede na cukr, a to právě na hroznový cukr – glukózu, která je obsažena v řepném cukru společně s ovocným cukrem – fruktózou. Další orgán, který jede na cukr, jsou játra. Bez glukózy a kyseliny glukuronové bychom nestrávili a nezlikvidovali spoustu toxinů, které dostáváme v každodenní potravě. Hroznový cukr nám jede do svalů, takže když sportovec chce podat výkon, musí dostat dostatek cukrů.  Ale nejdůležitější orgán, na který cukr jede, je naše mozkovna. A to opět na hroznový cukr.

Zase se najdou lékaři, kteří budou tvrdit, že cukr je jed. Můj otec, také lékař, říkával mé matce: „Slaď tomu Petrovi trochu víc, jeho příroda neobdařila jiskrným intelektem, tak ať mu to více myslí a všechno si pamatuje.“ Myslím, že díky otci jsem to co jsem, že jsem si třeba udělal i druhou vysokou školu. Dále fruktóza, která je druhá molekula v sacharóze, je důležitá jako velký zdroj energie, ale hlavně pro pány je motorem bičíku našich spermií. Proč se tedy potom všichni diví, že máme tak nízkou pohyblivost spermií a spousta pánů nemůže oplodnit svou partnerku. Také tvrzení, že cukr a jeho nadměrný přísun, by mohl způsobit cukrovku, je rovněž mylné. Při glukozotolerančním testu je slinivka schopna zpracovat za 2 hodiny 7 dkg podaného cukru a glykemie nám klesne na normál. A o slinivce platí totéž, co o každém jiném orgánu v těle. Když chcete mít vyfachčené svaly a srdce, musíte je trénovat.

Víte dobře, že když si člověk zlomí nohu a dají mu ji do sádry, tak za 3 týdny proběhne atrofie z inaktivity a stehenní sval se zmenší o ¼ svého objemu. Takže u mě je nejvíce vypracovaná slinivka, protože už od rána dostává 5 kostek cukru v kávě, v zápětí mnoho sklenic Coca coly a moje beta buňky langerhanzových ostrůvků si patrně už říkají, kdy nám dá pokoj, abychom mohly také atrofovat.

Své povídání bych rád zakončil zvoláním citátu Julia Fučíka „LIDÉ, MÁM VÁS RÁD, SLAĎTE!“ (snad se vám rozbřeskne a přijdete na to, komu to prospívá…)


Nízkotučné potraviny, tvarohy, jogurty

To je to největší šméčko, které může být. Ten tuk je chemicky odstraněn. Nikdo z dlouhověkých, s nimiž jsem mluvil, by si nekoupil nízkotučný tvaroh, nejedí Hery, Flory, jedí máslo. Žádná kráva své telátko neotráví, to raději zdechne, ale člověk člověka za pár mincí zlikviduje jako potkana…

Jogurt už se nedělá tak jako dřív. Ten se dělá tak, aby vydržel co nejdéle. Za našich mladých let jste snědla dva jogurty a víc jste nemohla, protože jste si zažívací trakt osídlila mikroby, které potřebujete – laktobacilem, který měl reprodukční schopnost. Pak už jste jogurt nemusela, protože si tělo řeklo, že má dost, stačilo třeba dvakrát do měsíce.
Ten laktobacil, který je třeba v aktimelu, je udělán velice šikovně – on má enzymatické schopnosti dál, ale hlubokým zmrazením ztratil reprodukční schopnost. To, co má odvést, tam odvede. Ale musíte ho denně. To je velice geniálně vymyšleno.

Je to opravdu tak, že je to úmysl?

To už si přeberte jak umíte.

Ten lék nezmizí, farmaceutické firmy na něm vydělávají

Říká se, že cholesterol je strašný, ale opak je pravda. Všichni by měli vědět, že cholesterol je základní stavební kámen našich nejdůležitějších pohlavních (ženských i mužských) kůry nadledvin – kortikosteroidů proti zánětu a hormonů udržujících náš minerální metabolismus – aldosteronů.
Dále je základní stavební kámen buněčných membrán spolu s fosfolipidy a bílkovinou tvoří celistvost buňky.

Státní ústav pro kontrolu léčiv vydal ve Zdravotnických novinách článek, že léky na snížení cholesterolu zhoršují paměť, sexuální funkce, způsobují deprese, zhoršují pohyb, spánek, vyvolává pneomopatii.

Internista by se měl zeptat – spíte dobře? Už nebudete. Máte dobrou paměť? Už si budete pamatovat kulový. Jediný, co vás bude těšit je to, že máte nízký cholesterol. Jestli jste měl dobrou náladu, budete trpět depresemi. Jestli jste dosud vyběhl jako fretka do třetího patra, nyní už polezete zadýchaný, protože budete mít instersticiální pneomopatii. Jediný, na co nemá vliv je, že se dobře vymočíte. To napsal ústav pro kontrolu léčiv! Ten lék už by dávno zmizel, ale protože farmacie na něm vydělává, prodává se i nadále. Lidi se akorát musí seznámit s jeho negativními účinky.

Nepřipadá vám to tak, že je potřeba nás jaksi udržovat jako méně schopné?

Tímto způsobem probíhá tichá genocida bílého obyvatelstva. Jediná moudrá plemena, která si do tohoto nenechá kecat, jsou žlutí a Rusové. Jak jsem je dřív moc nemusel, teď je obdivuji, protože odtajnili tolik věcí včetně parazitologie, že vám lezou oči navrch hlavy. To všecko jsou odtajněné věci, které se dělaly jako kosmický výzkum.

Vedle těch informací, které jste teď podal, byste měl podat informace relevantní tak, aby si lidi neřekli – vždyť on je úplný magor.

Já jsem svoje ego už dávno poslal ke všem čertům, takže mě je jedno, jestli si o mě někdo myslí, zda jsem či nejsem magor. Ten, kdo je ješitný, by toto nepustil. Ti, co jsou moudří, si to přeberou a řeknou – asi to nebude tak hrozný, já vyzkouším. Třeba někdo, kdo to vyzkoušel, řekne – ty jeho metody byly hrozný a víc nepřijde…

Rozhovor s MUDr. Petrem Lukešem díl 5. – SŮL, SÁDLO, CHOLESTEROL

Jak je to s tuky? Olej nebo sádlo? A kolik solit? O tom závěrečný díl povídání s MUDr. Lukešem, pediatrem, příznivcem čínské medicíny. Na konci článku ještě ´Lukeší desatero nedoporučených potravin

Člověk má prý jíst to, co se vypěstuje doma?

Ano, v mírném pásmu. Někteří lidé se chlubí tím, že se cpou množstvím mandarinek, pomerančů a podobně. Mě osobně po tomto zas tak moc dobře není. Jižní ovoce se trhá ne úplně zralé. Takže je tam podstatně víc kyselin, než bychom si přáli. Tělo je musí něčím vysrážet, aby to nevadilo organismu. A k tomu tělu slouží vápník a hořčík. A když to jedí ženy po přechodu, zjistí jim osteoporózu. A najednou musí brát preparáty, aby se zachovala ženská hormonální aktivita spolu se správnou vápenatostí kostí – tedy ženské hormony a kalciové preparáty, které jsou poměrně drahé. Tak to je začarovaný kruh. Chlapi tento problém nemají, protože místo jezení citrusů a džusu pijí pivo.
    

Přepálené oleje nám způsobují vysoký krevní tlak

Vazivo nám likvidují přepalované oleje. A to jsou věci, které nenajdete v knížkách. Oleje se přepalují při 125 stupních. Kdežto sádlo se přepaluje až při 180 stupních. Kdyby se všichni vrátili do dob našich předků a zvlášť těch, kteří se dožili vysokého věku, zjistí, proč tu byli tak dlouho – vařili na sádle. Oleje, které se mají používat za studena, jsou drahé a smažit se na nich nemá. Oni ale na flašku napíšou, že se na nich může smažit.

Dal jsem si tu práci, že jsem si vytáhl z matrik nejstarší obyvatele tady na Boskovicku – v Kunštátě, Olešnici, Letovicích, Boskovicích. Obcházím stařečky, kteří nejsou na Sadové a ptám se jich, jak to dělají, že jsou takoví čiperní a co vaří. Teď už jsem důchodce a když přijdu za tím pětadevadesátiletým staříkem, tak on mi říká: jó, mládenečku, to my za mladších let jsme toto vůbec neměli. Když jdeme do obchoďáku a vidíme barevné regál, tak zrychlíme krok, protože tam je nejvíc těch šméček. Tito staříci dokázali, přes všechny ty žvásty v masmédiích, že jejich životní zkušenosti svědčí o správnosti jejich životosprávy.

Dal jsem si tu práci a vypsal jsem si, co by člověk neměl dát do pusy podle těchto staříků. Tento seznam dám k dispozici, které doporučuji jako Lukeší desatero.


Ti staří lidé smaží jen na sádle?

Mám zážitek z Kunštátu. Po sametce jsme začali prohlížet děti v ordinacích a ne ve škole a já jsem z celé kunštátské školy vytestoval 45 dětí, které měly vyšší krevní tlak. Byl tam jeden, který měl tlak 180/120. Poslal jsem ho do nemocnice a za 14 dnů ho vrátili, že mu tlak klesl s diagnózou juvenilní hypertenze. Za tři měsíce se objevil v ordinaci znovu, tak jsem mu změřil tlak a zase měl 180/120. Tak jsem ho poslal znovu do špitálu, on za tři neděle zpět, diagnóza potvrzená.

Náhodou jsem se octl o desáté přestávce ve škole a z těch 45 dětí jsem potkal minimálně polovinu, jak chodí po chodbě a každé si nese pytlík slaných buráků nebo čipsů. Říkal jsem jim: děcka nejezte to, vždyť ten vysoký tlak máte z toho! Byli před pubertou nebo už v pubertě a tak mi řekli: nestarejte se!

Pozval jsem si rodiče a začal jsem jim to vykládat. A zrovna matka toho, co měl tlak nejvyšší, neměla na synka čas, ale byla velice šikovná podnikatelka. A tak jsem jí doporučil, ať toho podnikání nechá, protože nebude mít dědice. Ona mě řekla, ať mu dám nějaké patáky a nestarám se, co jí.
Takový tlak, jako měl její syn ve 13,5 letech má dospělý chlap v pětasedmdesáti. A to srdce to nevydrží déle než pět, sedm let; kdyby byl sportovec, tak deset. On je mladý, dejme mu dvojnásobek, dejme mu patnáct. To se stalo v roce 1993. Kluk dnes má 28, je v invalidním důchodu, váží 130 kilo a chodí se dívat na děcka, jak bruslí a sportují, pohybuje se jak malý golem a moje prognóza se asi naplní.

Když mi někdo řekne, že olej je zdravý a že opakovaně přepalovaný ve fritéze neškodí, tak mu musím oponovat. Já jsem čipsy a slané buráky miloval taky, když jsem je viděl, slintal jsem jak Pavlovův pes. A tlak mi začal postupně stoupat. Od roku 1993 jsem neměl v ústní dutině nic, co by bylo připravováno na přepáleném oleji. Zatím se mi to vyplácí.

Smažené prostě zvyšuje tlak. Když sníte sto tisící pytlík buráků či čipsů na 100× přepáleném oleji, je to, jako byste snědla tabletečku cyankáli. Přepalované tuky vyčerpávají žluč a žlučové kyseliny, které jsou nosiči sírových můstků do našeho vaziva, aby bylo pružné. Proto po smažených jídlech máme bolesti kloubů a úponů svalů, které dostávají zabrat ještě rychlosolemi.


Sůl jako taková je zdravá

Existuje něco jako sodnodraselná pumpa v buňkách, kdy draslík vynáší binec mimo buňku a na jeho místo nastupuje sodík. Vzápětí se vymění. Měli by si všichni biochemici oprášit tento mechanismus. Sůl ale škodí, když už máte poškozené ledviny. To zadržuje vodu a způsobuje nástup vyššího tlaku. Naopak, když jsme zdraví, podporuje rychlejší očistu veškerých nedobrot z organismu.


Jak je to s rychlosolemi?

Ony ty rychlosoli se sypou nejen do uzenin, ale i do tavených sýrů. Ten čím je víc roztíratelný, tím víc je tam rychlosoli. Rychlosůl je dusitan draselný s dusičnanem sodným v poměru 2 : 5. Dusitan draselný rozpouští sírové můstky v elastinu, což je základ cévní stěny. Proto se vyskytují křečáky, hemoroidy, krvácení z dásní při čištění zubů.
Dusičnan sodný rozpouští sírové můstky v našem kolagením vazivu, které je základem chrupavek kloubních, úponů šlach a plotének. Proto je tolik tenisových loktů, bolavých ramen, vyskočených plotének a ostatních pohybových poruch.

Rychlosůl se u nás začala používat od roku 1968. Od té doby vzkvétá ortopedie, výměna kloubů kyčelních a koleních a stává se královnou medicíny. Ve veřejných stravovnách i ve školách se musí vařit na oleji, což dokončuje dílo zkázy našeho pohybového aparátu.

Tyto potraviny jsem kdysi miloval hodně. Dostával jsem je. Za pouhých 11 měsíců jsem si utrhl achilovku a přemýšlel potom proč. Pak jsem měl taky 21× vyskočené plotýnky a když mě odvezli do Brna na operaci a řekli mi, že každá druhá tato operace končí ochrnutím a na vozíku, rozsvítilo se mi v hlavě. Držel jsem 17 dnů hladovku, pil jsem 6 litrů denně a dal jsem se do pořádku.
Vzpomněl jsem si, že to stejné jedí mí pacienti, kteří za mnou chodí. Jenže oni stejné množství jedli průběžně po celý rok a já za měsíc. Následek byl ten, že jsem kvůli tomu málem ochrnul.

Velkou chybou našeho zdravotnictví je jeho atomizace. Celostní medicínu již téměř nikdo neumí. Když jsme se přistěhovali po válce do Boskovic, bylo zde na celý boskovický okres 20 doktorů včetně zubařů a stále se na giganty obvoďáky vzpomínalo, jak zvládali 50 tisíc obyvatel – doktoři Mareš, Výbora, Kocman, Zeman, Treu a další, kteří uměli všechno a diagnózu, velice přesnou, dělali na podkladě anamnézy (pohovoru s pacientem).
Teď se převážně spoléhá jen na laboratoř a ostatní přístroje a nad pacientem se málokdy sejdou jednotliví odborníci všichni najednou. Nyní je tu přes 200 doktorů bez zubařů a nevypadá to, že by si váleli šunky. Někde je chyba a protože lidi nesladí, tak se jim ani nerozbřeskne.

LUKEŠÍ DESATERO NEDOPORUČENÝCH POTRAVIN

bylo sestaveno na podkladě zkušeností občanů Boskovicka, kteří jsou starší 85 let a jsou soběstační, kteří se neřídí dle reklam a nečtou „odborné” časopisy a tisk typu AHA, BLESK, SPY a jiné.

 1. Nekonzumujte cizokrajné ovoce: kiwi, mandarinky, pomeranče atd. (jen v omezeném množství). Dováží se nezralé, dozrávají bez sluníčka, obsah vitamínů je minimální, zato obsah organických kyselin maximální. Odvápňují a při značné konzumaci způsobují osteoporózu.
 2. Kupované jahody z ciziny obsahují oparové viry a způsobují afty a žloutenku typu A.
 3. Nejezte nic, co obsahuje kyselinu citrónovou, která je z organických kyselin nejagresivnější. Dává se do všech limonád, kromě čisté vody (pouze originální Coca-cola a Pepsi-cola jsou konzervovány kyselinou fosforečnou). Je i ve spoustě potravin a bonbónech. Odvápňuje organismus – způsobuje křeče svalů a leptá sliznice, které pak snadno propouští infekční viry a bakterie.
 4. Nesmažte na oleji pro jeho nízký stupeň přepalu a vznik dioxinů při opakovaném smažení ve fritézách.
 5. Nepoužívejte margariny – umělé tuky. Máslo je zdravější. Žádná kráva své telátko neotráví – to raději zdechne, ale člověk člověka pro pár mincí otráví postupně, jak potkana.
 6. Nejezte jogurty s dlouhou dobou trvanlivostí. Jsou plné konzervantů a jsou mrtvé. Pak musíte kupovat ACTIVII, která má položivé bakterie.
 7. Nejezte ve větším množství tavené sýry a uzeniny. Obsahují rychlosoli a ty štěpí sirné můstky v kolagenu a elastinu v cévách, šlachách a kloubech.
 8. Nekonzumujte pražené arašídy – obsahují jedovaté aflatoxiny. Dále chipsy pro opakovaný olejový přepal.
 9. Nejezte pečivo uskladněné v igelitu. Již po 3 hodinách na něm začíná růst plíseň Candida albicans.
 10. Nekonzumujte ve větším množství vlašské ořechy, nedozrálé banány, dlouze vyluhovaný černý čaj – pro velký obsah tříslovin, které rovněž na sebe vztahují vápník s hořčíkem.


DOPORUČENÉ POTRAVINY jsou ty, které jedli Vaši předkové, kteří se dožili nejvyššího věku a nepotřebovali žít v domově důchodců. Pokud Vás nevyměnili v porodnici, máte to dáno geneticky do vínku.